Ana Sayfa Gündem Sağlıkçılardan öldürülen doktor için oturma eylemi

Sağlıkçılardan öldürülen doktor için oturma eylemi

Adana Osmaniye Tabip Odası, SES ve Dev Salık İş yönetici ve üyeleri Gaziantep’te bir hasta yakını tarafından öldürülen Dr. Ersin Arslan için 15 dakika oturma eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 12 Aralık 2013 Perşembe 14:33
Sağlıkçılardan öldürülen doktor için oturma eylemi

Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesi Poliklinikleri önünde toplanan sağlık çalışanları yaptıkları basın açıklamasının ardından 15 dakika oturma eylemi gerçekleştirdi.

 

Dr. Ersin Arslan’ın özgeçmişini okuyan Adana Osmaniye Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Hilal,”1982 yılının 14 Mart günü, Tıp Bayramı’nda doğmuştu Ersin Arslan. Daha önce ameliyatını yaptığı bir hastasının yakını tarafından vahşice bıçaklanarak öldürüldü. Tıpkı, 21 Temmuz 1988’de vurulan Doç. Dr. Edip Kürklü gibi, Tıpkı, 11 Kasım 2005 günü vurulan Prof. Dr. Göksel Kalaycı gibi, Tıpkı, 15 Ocak 2008 günü vurulan Uzman Dr. Ali Menekşe gibi. Cinayeti gördük! Azmettiricileri de biliyoruz. “Doktorları ağaca bağlayın, kaçamasınlar.” diyen darbecileri de, Hariciye Vekaleti’yle hariciye koğuşunu karıştırıp hastane basan Dışişleri Bakanı’nı da, “Ne kadar para verirseniz verin, doktorların gözü doymaz/” diyen Çalışma Bakanı’nı da, Hafta sonu makamında bulamadığı başhekimin kapısını kırdıran Sağlık Bakanı’nı da, Fuzuli yere yakıyorlar diye hastane yöneticilerinin ellerini kalorifer peteklerinde kızartan diğerini de unutmadık. “Doktorların eli hastaların cebinde.” diyen, “Paracı doktorlar gürültü çıkarıyor.” diyen Sağlık Bakanı’nı, “Ben doktora iğne yaptırmam, doktorlar adamı felç ederler alimallah.” diyen, “Doktor efendi dönemi bitti.” diyen Başbakan’ı da unutmadık”

 

Prof. Dr. Ahmet Hilal, “ Bu işin peşini bırakmadık. 17 Nisan 2012’den bu yana takipçisiyiz. 17 Nisan 2012’den bu yana “Böyle Sağlık Sistemi Olmaz/Sağlıkta Şiddet Sona ERSİN!” diye haykırıyoruz. Her gün hastanelerde, aile sağlığı merkezlerinde, toplum sağlığı merkezlerinde; acillerde, polikliniklerde,  servislerde, ameliyathane önlerinde şiddete maruz kalan; dövülen, vurulan, darp edilen, yaralanan, sakatlanan, öldürülen hekimler, sağlık çalışanları olarak; Gaziantep 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüşülecek duruşmada; ADALET BEKLİYORUZ!” diye konuştu.

 

Açıklamanın ardından havanın soğuk olmasına rağmen 15 dakika sessizce oturan sağlık çalışanları yine sessizce dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık