Ana Sayfa Gündem Sağlıkçıların sorunları ciddi boyutlara ulaştı

Sağlıkçıların sorunları ciddi boyutlara ulaştı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 14 Mart Tıp Bayramı dolayasıyla yaptığı açıklamada, sağlık hizmetlerinin sunulmasında hiçbir fedakarlıktankaçınmayan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Giriş Tarihi: 14 Mart 2022 Pazartesi 09:15
Sağlıkçıların sorunları ciddi  boyutlara ulaştı

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 14 Mart Tıp Bayramı dolayasıyla yaptığı açıklamada, sağlık hizmetlerinin sunulmasında hiçbir fedakarlıktankaçınmayan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı. 

 

Gürer, yayımladığı 14 Mart Tıp Bayramı mesajında, hekimlerin ve sağlık çalışanlarının özellikle son 2 yıldır ülkemizde etkisini sürdüren pandemi sürecinde görevlerini fedakarca sürdürdüklerini belirtti. Hekimlerin ve sağlık çalışanlarının salgın sürecinde adeta canlarını hiçe sayarak, zor şartlarda altında mücadele verdiğini ve bu mücadelenin halen devam ettiğini vurgulayan CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Görevlerini kahramanca sürdüren hekimlerin ve sağlık çalışanlarının bu süreçte gösterdikleri insanüstü mücadele asla unutulamaz” dedi. 

SAĞLIK SİSTEMİ YAP-YOZ TAHTASINA DÖNÜŞTÜ..

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, mesajında sağlık alanında yaşanan sorunlara da değinerek, “AKP iktidar olduğu 2002 yılından bu yana sağlık sisteminde defalarca kez değişikliğe gidilmiş, sağlık çalışanları ve hekimlerin gönül rahatlığıyla görevlerini yerine getirmelerine olanak sağlayacak bir düzenleme ne yazık ki hayata geçirilememiştir” diye konuştu. 

SAĞLIKTA BİLE RANT…

Hasta garantili şehir hastanelerinin, siyasi iktidar tarafından belirli kesimlere rant kapısı haline dönüştürülmesinin de sağlık alanında yaşanan sorunları derinleştirdiğine vurgu yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Her alanda olduğu gibi sağlıkta da iktidarın rant anlayışı ne yazık ki hekimler ve sağlık çalışanlarında olduğu kadar, sağlık hizmeti almaları Anayasal bir hak olan vatandaşların bu haklarına ulaşmasında da sorunları katlamaya devam etmektedir. İktidarın sağlıktaki rant anlayışından bir an önce uzaklaşması gerekmektedir” şeklinde konuştu. 

İSTİFALAR

Sağlık sisteminde son 20 yılda büyük bir ivmeyle artan sorunların hekimler başta olmak üzere diğer sağlık çalışanları arasında da ciddi bir memnuniyetsizliğe yol açtığına işaret eden CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, bu olumsuzlukların, son zamanlarda hekim ve sağlık çalışanlarının bir kısmının istifa etmesine yol açtığını belirtti.  Gürer,Ayrıca sağlık çalışanlarının sorunlarınızda görmezden gelindiğini ve halen binlerce çalışan taşeron firmada bırakılıp kadro verilmezken,500 bine yakın sağlık bölümlerinden mezun gencinde işsiz atama beklediğini ifade etti.

“GİDİYORLARSA GİTSİNLER…” TALİHSİZLİĞİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sağlık sisteminde artış gösteren sorunlar nedeniyle bazı hekim ve sağlık çalışanlarının yurtdışına gitmesi bazılarının da özel sektöre geçmeleri konusunda “gidiyorlarsa gitsinler” şeklinde ifade kullanmasını da eleştiren CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “14 Mart Tıp Bayramı ne yazık ki ülke yönetiminin en tepesinde bulunan kişinin, görevlerini fedakarca yapan, iktidarın yanlış sağlık politikaları nedeniyle bunalan ve çıkış yolu aramak zorunda kalan hekimler için kullandığı bu talihsiz ifadelerin gölgesinde kutlanacak” şeklinde konuştu. 

CUMHURBAŞKANININ AÇIKLAMALARI KAYGI VERİCİ 

CHP Milletvekili Gürer, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” şeklindeki sözünü de anımsatarak, “Cumhuriyetimizin ilk yıllarında büyük atılımlarla belli bir noktaya getirilen sağlık sistemimiz, AKP iktidarının inatla sürdürdüğü yanlış politikalar ve sağlıkta bile rant anlayışı yüzünden maalesef bugünün Cumhurbaşkanının doktorlar için ‘giderlerse gitsinler’ şeklinde talihsiz bir açıklama yapmasına kadar ulaşmıştır. Bu Türk sağlık sistemi için çok üzüncü verici bir o kadar da kaygı duyulması gereken bir durumdur” diye konuştu.

SORUNLAR CHP İKTİDARINDA ÇÖZÜLECEK 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülkemizde sağlık alanında biriken sorunların CHP iktidarında son bulacağına da işaret ederek, “Bu duygu ve düşüncelerle, sağlın nedeniyle hayatlarını kaybeden sağlık personellerimizi rahmetle anıyor, hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık