Ana Sayfa Ekonomi Şahin Bilgiç, “Vergi ödemek en büyük erdemdir”

Şahin Bilgiç, “Vergi ödemek en büyük erdemdir”

Vergi Haftası nedeniyle Sivil Toplum Kuruluşlarını ziyaret eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, öncelikli hedeflerinin vergi bilincinin geliştirilmesi ve vergiye gönüllü uyumun arttırılması olduğunu söyleyerek hizmet kalitesinin arttırılması ve idare mükellef uyumunun sağlanması amacıyla iletişime büyük önem verdiklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 28 Şubat 2016 Pazar 13:10
Şahin Bilgiç, “Vergi ödemek en büyük erdemdir”

Vergi Haftası Etkinlikleri kapsamında Gelir İdaresi Grup Müdürleri ve Daire Müdürleri ile birlikte TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Şahin Bilgiç’i de ziyaret ederek rozet takıp, çiçek veren Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, yaptığı konuşmada “Vergi devletimizin güçlenmesi, bağımsız olmanın, egemen olmanın en önemli unsurudur. Kamu hizmetlerinin, hızlı ve etkin şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağının sağlanmasında vergi gelirleri son derece önemlidir. Bu kapsamda Adana Vergi Dairesi Başkanlığı olarak hizmet kalitesinin arttırılması ve idare mükellef uyumunun sağlanması amacıyla ilimiz sivil toplum kuruluşları ile iletişime büyük önem veriyoruz. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamındaki ziyaretlerimiz sırasında bize iletilen görüş ve önerileri dinleyerek mükelleflerimizin bizlerden beklentilerini öğreniyor ve bu yöndeki görüş ve önerileri, hizmet ve çözüm odaklı daha kaliteli hizmet hedeflerimizin oluşturulmasında değerlendiriyoruz” dedi.

TUNALI, “ADİL, ETKİN VE ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Etkinliklerinin 27. Yılını kutladıklarını, bu vesile ile kurum ziyaretlerinin yanı sıra okullarda vergi konulu konferanslar düzenlediklerini, ödüllü yarışma-turnuvalar, tiyatro gösterimleri, sportif ve sanatsal faaliyetler düzenleyerek farkındalık oluşturduklarını ifade eden Başkan Ahmet Tunalı, “Mükellef odaklı hizmet anlayışı çerçevesinde adil, etkin ve çözüm odaklı çalışmalar yapıyoruz. Bu çerçevede 2015 yılı ilimiz için tahakkuk ve tahsilat anlamında artışların olduğu güzel bir yıl olmuştur. Kayıtdışı ekonomi ile mücadele konusunda da planlı ve koordinasyon içinde ve teknolojinin tüm imkânlarından etkin bir şekilde istifade ederek çalışıyoruz.  Gelir İdaresi Başkanlığı bu anlamda ekonomik aktiviteleri kavrayarak kayıtlı ekonomiyi teşvik eden; mükellef haklarını gözeterek gönüllü uyumu sağlayan ve kaliteli hizmet sunarak vergi ve diğer gelirleri toplayan örnek bir idare konumundadır.” Diye konuştu.

BİLGİÇ, “VERİLEN VERGİ FAZLASIYLA GERİ DÖNÜYOR”

ATB Yönetim Kurulu üyesi Hamit Tezcan’ında hazır bulunduğu ziyarette vergi ödemenin erdemlilik olduğunu ifade eden TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Ticaret Borsası(ATB) Başkanı Şahin Bilgiç, “ Vergi bilincinin gelişmesi ve bütün tabana yayılması için yaptığınız faaliyetler takdire şayandır. Yaptığınız başarılı hizmetlerden ve nazik ziyaretinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Adana Ticaret Borsamızın üyeleri tüccar, tacir ve bunların kullanıcısı, sanayicisi kayıt dışılıkla etkin mücadele etmektedir. Tarım ürünleri prime dayalı olduğundan ekilen bütün ürünler sisteme girer. 1550 üyesi ile Türkiye’nin en büyük ilk beş tanesinin içerisinde yer alırız. Üyelerimizin tamamı kayıtlı iş yapmaktan mutludurlar. Yapımı devam eden borsa kampüsümüz faaliyete geçtiği zaman dünya borsası olacağız. Hem ülkemize hem de bölgemize fayda sağlayacaktır. İşlem hacmimiz en az 3-5 kat artacaktır. Vergi ödemek en büyük erdemdir. Vergi verebilmenin hazzını yaşayan bilir. Devletimiz aldığı verginin fazlasını halkımıza geri veriyor. KDV indirimleri, okul, yol, sosyal manada da insanların kullanımına her çeşit etkisiyle kat kat fazlasıyla hizmet olarak dönüyor. Vergi bir ülkenin zenginliğinin göstergesidir. Vergi mükellefi olanlar bu erdemli görevi eksiksiz yerine getirmelidirler” diye konuşan Başkan Bilgiç, borsa işlevliği hakkında da bilgi verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yatırımcı böyle kaçıyor!

Yatırımcı böyle kaçıyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık