Ana Sayfa Yaşam Sahte ilaca karşı "İlaç Dağıtım ve Danışma Bürosu" önlemi

Sahte ilaca karşı "İlaç Dağıtım ve Danışma Bürosu" önlemi

Sahte ilaç operasyonlarının gündemde yer almasının ardından ilaç şirketlerini ve ilaç mümessillerini zan altında bırakmamak, doktorların çıkarcılıkla itham edilmemeleri ve en önemlisi hastaların sahte ilaç ile kandırılmalarının önlenmesi için Adana Eczacı Odası bazı hastanelerin Dahiliye/Hematoloji/Onkoloji bölümlerinde İlaç Dağıtım ve Danışma Bürosu kurup, hastaların güvenli ilaç almalarını sağlıyor.

Giriş Tarihi: 18 Aralık 2013 Çarşamba 13:00
Sahte ilaca karşı

İLAÇLAR, İVEDİLİKLE VE GÜVENLE HASTALARA ULAŞTIRILMAKTADIR

 

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi, Başkent Üniversitesi Adana Uygulama Merkezi Kışla Yerleşkesi ve Numune Araştırma Hastanesi’nde Dahiliye/Hematoloji/Onkoloji bölümlerinde İlaç Temin Hizmet Bürosu kurduklarını söyleyen Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ersun Özkan, “Hastanelerle imzalan protokol neticesinde günübirlik onkoloji tedavisi gören hastalarımız, ilgili polikliniklerdeki Adana Eczacı Odası Reçete Dağıtım ve Danışma Bürosu’na geldiklerinde, İlaçları Adana Eczacı Odası’na bağlı eczanelerden hızlı ve güvenli bir şekilde, hastalarımız hastane dışına çıkmadan eczane aramadan temin edebilmektedir. Doktor-Hasta-Eczacı olarak düşündüğümüzde Adana Eczacı Odası; bu ilişkiye herhangi bir müdahale yapılmaksızın hastalarımızın ilaçları hızlı biçimde temin edilerek, uygun koşullarda ( soğuk zincir, ışıktan etkilenmeyecek şekilde gibi) hastalarımıza tedavi görecekleri birimlerde teslim edilmektedir. Hastalarımızın sağlığı söz konusu olduğunda, Adana Eczacı Odası’nın Reçete Dağıtım ve Danışma Bürolarında görevli eczacı ve eczane teknisyenleri, eczanelerden hastalarımızın ilaçlarını herhangi bir eczaneden bir endişeye/müdahaleye mahal vermeksizin, ivedilikle ve güvenle temin ederek hastalarımıza ulaştırmaktadır” dedi.

 

BU SİSTEM İLE HASTA MAĞDURİYETLERİ ENGELLENMİŞTİR

 

Reçete Dağıtım ve Danışma Bürosuna ADEO Saymanı Ecz. Sühendan Toksöz ile birlikte gelip, çalışmaları yakından takip eden başkan Ecz. Ersun Özkan, Hastaların Adana Eczacı Odası Reçete Dağıtım ve Danışma Bürolarından onkoloji ilaçlarını temin edebildikleri gibi hastalıkları ve ilaçları ile ilgili danışmanlık hizmeti de alabileceklerini de belirtti. Ecz. Özkan, “Özellikle son günlerde gündeme gelen onkoloji ilaçlarının sahte olarak çetelerce üretildiği göz önüne alındığında Adana Eczacı Odası tarafından açılan bu ilaç temin ve danışma büroları hastalarımızın yaşayabilecekleri olası mağduriyetleri engellemiştir. Bu anlamda onkoloji tedavisi gören hastalarımızın gönül rahatlığı ile Çukurova Üniversitesi, Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Başkent Üniversitesi Adana Uygulama ve Araştırma Hastanelerinde bulunan bürolarımızın aracılığı ile ilaçlarını temin edebilirler. Her zaman halk sağlığını ön planda tutan Adana Eczacı Odası yaptığı bu uygulama ile hastalarımızın onkoloji ilaçlarına güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamıştır” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık