Ana Sayfa Gündem Şakirpaşa’da 600 Kişilik Satranç Turnuvası

Şakirpaşa’da 600 Kişilik Satranç Turnuvası

Seyhan Belediyesi Şakirpaşa Mega Spor Kompleksi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 7-12 yaş arası 600 çocuğun katılımı ile “23 Nisan Satranç Turnuvası” düzenlendi. Dereceye girenlere ödüllerini Belediye Başkanı Zeydan Karalar verdi.

Giriş Tarihi: 24 Nisan 2017 Pazartesi 11:06
Şakirpaşa’da 600 Kişilik Satranç Turnuvası

Adana’nın en kapsamlı spor kompleksi olan ve geçtiğimiz günlerde açılışı Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılan Şakirpaşa Mega Spor Kompleksi önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeni ile Seyhan Belediyesi ve Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilciliği işbirliğinde “23 Nisan Satranç Turnuvası” düzenlendi. Turnuva 2 gün sürerken Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay turnuvanın açılışında hazır bulundu.

TULAY: BÖYLE BELEDİYE BAŞKANLARININ ARTMASINI DİLİYORUM

7-12 yaş arası kızlar ve genel gruplarının olduğu 12 kategoride gerçekleşen turnuvaya 600 kişi katıldı. 2 gün süren turnuva sonunda dereceye girenlere satranç saati ve Nutuk armağan edildi. Açılış konuşmasını yapan Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Adana’ya model bir spor kompleksi kazandıran Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’a teşekkür etti. Tulay, “Ben burada özellikle Seyhan Belediye Başkanımıza teşekkür etmek istiyorum. Çünkü bulunduğumuz tesis Türkiye’nin bütün ilçelerinde olmayacak kadar güzel bir tesis. Bölge halkına sunulmuş ücretsiz kullanılabilecek çok önemli bir tesis. Bu nedenle ben Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı canı gönülden kutluyorum. Böyle belediye başkanların artmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

KARALAR: SPORUN VE SPORCUNUN YANINDAYIZ

Her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirten Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, beyin sporu olan satranca da ayrı bir ilgi duyduğunu söyledi. Başkan Karalar, “Bu güzel tabloyu görmek beni mutlu etti ne kadar güzel bir iş yaptığımızı anlamış olduk. Biz geldiğimiz günden beri spora ve sporcuya önem veriyor ve gençlerin rahat spor yapabilmeleri için tesisler açıyoruz. Birçok tesis açtık bura biraz farklı bir tesis ve Türkiye’de benzeri yok. Beyin sporu olan satranç benim de ilgi alanım. Bu yaşlarda kitap okumak, satranç oylamak çok önemli” ifadelerine yer verdi.

 

2 Gün süren turnuvanın son günündeki kupa törenine Türkiye Satranç Federasyonu Adana İl Temsilcisi Yalçın Gergeroğlu’nun yanı sıra CHP Adana İl Başkanı Ayhan Barut, Seyhan İlçe Başkanı Abeydulllah kolcu ve satranç il düzenleme kurulu üyeleri de katıldı.

 

Turnuvada dereceye girenlerin isimleri şu şekilde oluştu;

7 Yaş Genel: 1.Baltu Alkoç-  2.Muharrem Genç- 3.Burak Efe Kurban

7 Yaş Kızlar: 1. Elif Doğa Güneşer- 2. Sultan Berra Din- 3. Esila Buğlem Ercan

8 Yaş Genel: 1.Marcel Toprak Abacı- 2. Ilgaz Koca- 3. Mert Toprak

8 Yaş Kızlar: 1. Defne Şenkal- 2. İlke Mermer- 3.Mevlide Sıla Gülsoy

9 Yaş Genel: 1. Mert Toprak- 2.Tuna Teze- 3. Serhat Yıldız

9 Yaş Kızlar: 1. Şevval Yalınkaya- 2. Elif Ceren Yıldırım 3. Gaye Nur Karakuş

10 Yaş Genel:1. Hakan Hasanoğlu- 2.Mert Genç- 3.Aktan Tugolbaev

10 Yaş Kızlar: 1. Elif Kiraz- 2. Doğa Doğanoğlu- 3. Büşrü Deliçay

11 Yaş Genel: 1. Yiğit Ünsaçarer- 2.Murat Yiğit Şibli- 3.Atakan Ali Mercimek

11 Yaş Kızlar: 1. Zeliha Göksu Pampal- 2. Gülsu Boğar- 3. Alkım Şimal Etem

12 Yaş Genel: 1. Enes Buğra Arnas- 2. Tolga Keçebaş- 3. Berkyaz Yılmaz

12 Yaş Kızlar: 1. Gül Yaren Demiryürek- 2. Azra Horozoğlu- 3. Seline Candan

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Huzurevinde Mevlid Kandili programı düzenlendi

Huzurevinde Mevlid Kandili programı düzenlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık