Ana Sayfa Gündem SANTEK toplantısı yapıldı

SANTEK toplantısı yapıldı

Adana Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısı gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2021 Cuma 09:15
SANTEK toplantısı yapıldı

Adana Sanayi ve Teknoloji İşbirliği Kurulu (SANTEK) toplantısı gerçekleştirildi.

Adana Vali Yardımcısı Adem Arslan’ın başkanlığındaki toplantı Çukurova Kalkınma Ajansı’nda (ÇKA) gerçekleştirildi. Toplantıya Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, MÜSİAD Başkanı Burhan Kavak, TÜMSİAD Başkanı Sami Karnas, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ile SANTEK üyesi kurum temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmalarını Vali Yardımcısı Adem Arslan ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Remzi Özdoğan yaptı. Ardından, kentteki sanayi alanlarının tespit edilmesi konusunda kurul üyelerinin görüşleri alındı.

Toplantıda, sanayi üretiminin dönüşümünü sağlayarak cari açığın kapatılmasına destek vermek amacıyla, Adana özelinde ithal edilen ürünlerin yurt içinden temini konusunda bakanlığın sanayi sicil sistemi üzerinden tarama yapılarak, en çok ithal edilen ürünler ve bu ürünler ithal eden firmaların tespit edilmesi hakkında yapılan çalışmalarla ilgili kurul üyeleri ile görüş alışverişinde bulunuldu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Emeklinin Promosyonuna ‘Bloke’ çilesi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık