Ana Sayfa Yaşam Sarıçam Belediyesi hamur karma makinesi dağıttı

Sarıçam Belediyesi hamur karma makinesi dağıttı

Sarıçam Belediyesi’nin merkezden kırsala hizmet atağı hız kesmeden devam ediyor. “Kadınlarımız birinci önceliğimiz” sloganı ile hayata geçirilen hamur karma makineleri düzenlenen törenle Başkan Bilal Uludağ tarafından mahalle muhtarlarına teslim edildi.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2022 Pazar 11:11
Sarıçam Belediyesi hamur karma makinesi dağıttı

Sarıçam Belediyesi’nin merkezden kırsala hizmet atağı hız kesmeden devam ediyor. “Kadınlarımız birinci önceliğimiz” sloganı ile hayata geçirilen hamur karma makineleri düzenlenen törenle Başkan Bilal Uludağ tarafından mahalle muhtarlarına teslim edildi.

Milliyetçi üretken belediyeciliğin en güzel örneklerinden birinin sergilendiği Adana’nın Sarıçam ilçesinde merkezden kırsala hizmet atağı hız kesmeden devam ediyor. Hayata geçirdiği projeler ile ilçede yaşayan vatandaşların takdirini toplayan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, gelişen teknoloji ile birlikte, değişen yaşam koşullarında zamanın ruhunu yakalamak ve kadınların iş yükünü hafifletmek adına temin ettiği hamur karma makinelerinin dağıtımını gerçekleştirdi.

Sarıçam Belediyesi Hizmet Binası önünde düzenlenen dağıtım törenine Milliyetçi Hareket Partisi Sarıçam İlçe Başkanı Mustafa Kızılelma ve yönetimi, Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sarıçam Belediyesi meclis üyeleri, mahalle muhtarları, Sarıçamlı kadınlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende ilk olarak konuşan Sarıçam Muhtarlar Dernek Başkanı ve Yarımca Mahallesi Muhtarı Emin Dönmez, Sarıçam Belediyesi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen hamur karma makinelerinin kadınların işlerini büyük ölçüde kolaylaştıracağını belirtti.

Kırsal mahallelerde hamur karma makinelerinin büyük önem arz ettiğini belirten muhtar Emin Dönmez,  sözlerine şöyle devam etti “Öncelikle şunu belirtmeliyim ki bugün mahallelerimize dağıtılacak olan hamur karma makinelerinin özellikle ev hanımları için oldukça önemlidir. Ekmek yapmak için uğraşan kadınlarımız bu iş için saatlerce uğraşmak zorunda kalıyorlardı. Bu projeyi hayata geçiren Sarıçam Belediye Başkanımız Sayın Bilal Uludağ’a ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Daha sonra konuşan Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, görev süresi boyunca her zaman önceliğinin kadınlar olduğunu ve her zaman bu doğrultuda hareket ettiklerini belirtti.

“İLÇEMİZDE HER ALANDA YAŞAMI KOLAYLAŞTIRMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 

 İlçelerinde yaşamı kolaylaştırmak adına her türlü çalışmayı yaptıklarını ve bu doğrultuda hizmet ürettiklerini belirten Başkan Uludağ, toplamda 50 mahalleye 60 hamur karma makinesi dağıtımını gerçekleştirdiklerini belirtti. Gelişen teknoloji ile birlikte değişen yaşam koşullarında zamanın ruhunu yakalamanın büyük önem arz ettiğini kaydeden Başkan Uludağ sözlerine şöyle devam etti  “Gelişen teknoloji ile birlikte değişen yaşam koşullarında, zamanın ruhunu yakalamak ve Sarıçamlı kadınlarımızın işlerini kolaylaştırmak adına dağıtımını yaptığımız hamur karma makinelerinin ne derecede büyük bir öneme sahip olduğunu yakından biliyorum. Dolayısı ile gerek zamandan kazanım ve gerekse de diğer faktörler göz önünde bulundurulduğunda dağıtımını gerçekleştirdiğimiz makineler sayesinde kırsalda yaşayan kadınlarımızın işlerinin artık daha da kolaylaşacağına inanıyorum. Gerek zamandan tasarruf ve gerekse de ekonomik anlamda çok ciddi bir kazanım sağlayacak olan bu projenin tüm vatandaşlarımıza tüm kadınlarımıza hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Ç.Ü’de ‘10. Geleneksel Anestezi Günleri’

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık