Ana Sayfa Siyaset Sedat Doğan, ''Kural konulduysa uyulmalı''

Sedat Doğan, ''Kural konulduysa uyulmalı''

CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Doğan’dan net tavır.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2018 Salı 14:18
Sedat Doğan, ''Kural konulduysa uyulmalı''

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın isminin genel merkez tarafından açıklanmasının ardından gözler Seyhan Belediye Başkan Adayının kim olacağına çevrildi. İşte böyle bir ortamda CHP’nin Seyhan adayı için onlarca kişinin isminin geçmesine ilk yorum eski Adana Milletvekili ve CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Doğan’dan geldi.

O VAKİT KURAL KOYMAYACAKSINIZ

Sedat Doğan, partilerin aday adaylarının başvuru yöntemleri ve zamanlamaları ile ilgili kurallar koyduğunu ve Seyhan için kendisinin, İbrahim Özdiş’in ve İrfan Çetinkaya’nın aday adaylığı başvurusu yaptığına işaret etti ve ekledi. ‘Aday adayı olarak genel merkez bu 3 ismin başvurusunu kabul etti. Şimdileri görüyorum ki, aday adayı olmayan isimler Seyhan’dan aday olabilmenin yarışına girdiler. Bir kural konulduysa o kurala uyulmalı. Bazı istisna durumlar kabul edilebilir ve adaylığına sıcak bakılabilir. Ancak Seyhan’da böylesine bir istisna durumda ortada yok iken başvuru yaparak mülakata dahi alınmayan isimlerden aday ilan etmek demek kendi kendinizle çelişmek demektir’

DOĞRU İSİMLE SEÇİM KAZANILIR

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayının Zeydan Karalar olarak açıklanmasının ardından toplumda oluşan genel kanının CHP’nin bu kez uzun yıllardan sonra Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı yeniden kazanacağı yönünde olduğunu belirten CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Sedat Doğan, ‘Seyhan’da CHP’nin halen yerel iktidarda olduğundan hareketle daha fazla oy alarak seçimleri kazanmamız demek, Büyükşehir’de işimizi daha da kolaylaştırır. Seyhan ve Çukurova ilçeleri başta olmak üzere merkez ilçelerde oy oranımızı artırarak bu seçimlerden galip geleceğiz. Sedat Doğan olarak Seyhan’da seçim kazanacağıma inanıyorum. Partimin aday olarak benim ismimi açıklaması halinde Seyhan’daki var olan CHP potansiyelini daha da artıracağım. Şimdi birlik zamanıdır. CHP’nin kazanmaya çok yakın durduğu şu günlerde doğru isimlerle yola çıkılması demek seçimin zorluğunu ortadan kaldırır’ dedi ve Adanalılara selam ile sevgilerini gönderdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz MHP Adana’dan Yıldırım’a destek!

MHP Adana’dan Yıldırım’a destek!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık