Ana Sayfa Siyaset Sevil Can: ‘Millet Bunun Hesabını Sandıkta Sorar’

Sevil Can: ‘Millet Bunun Hesabını Sandıkta Sorar’

AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'na yönelik sözleri için, "Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir” dedi.

Giriş Tarihi: 8 Nisan 2016 Cuma 12:26
Sevil Can: ‘Millet Bunun Hesabını Sandıkta Sorar’

Partili kadınlarla birlikte açıklama yapan Başkan Sevil Can, CHP liderinin Bakan Ramazanoğlu’na yönelik sözlerine tepki gösterdi. Ana muhalefet partisi genel başkanının, Bakan Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği, ahlak ve insaftan yoksun ifadelerin ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini söyleyen Başkan Can, “AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na mensup tüm kadınlar olarak bir kez daha kamuoyuna sesleniyoruz. 5 Nisan 2016 tarihinde, milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla ana muhalefet partisi genel başkanı bir kadına hakaret etmiştir. Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, kendisini bir kez daha şiddetle kınıyoruz” dedi.

Başkan Can, “Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakarlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür. Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak, şimdi zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz.

Başta CHP’li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz.

Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz.

5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP genel başkanına, sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık