Ana Sayfa Gündem Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş belediye' geldi

Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş belediye' geldi

Seyhan Belediyesi ile Bulgaristan’ın Plavdiv Belediyesi arasında ‘Kardeş Belediye’ anlaşması kapsamında ilk adım atıldı.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2016 Perşembe 14:39
Seyhan'a Bulgaristan'dan 'kardeş belediye' geldi

Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri Plavdiv Belediyesi’nin Başkan Yardımcısı Stefan Stoyanov ve beraberindeki teknik bir heyet Seyhan Belediyesi’nin davetlisi olarak Adana’ya geldi. Üç günlük bir inceleme gezisi kapsamında Adana’ya gelen ve Seyhan Belediyesi’nin çalışmalarını yakından inceleyen Başkan Yardımcısı Stoyanov, özellikle Avrupa Birliği Fonları’nın kullanıldığı projeler konusunda işbirliği yapmalarının her iki şehir açısından da olumlu olacağını söyledi.

Plavdiv Belediyesi Ekonomi Danışmanı ve Bulgaristan’ın önde gelen ekonomi analisti Georgi Stoev’un da eşlik ettiği Belediye Başkan Yardımcısı Stefan Stoyanov, Seyhan’ın bürokratlarıyla gerçekleştirilen teknik toplantının ardından Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar tarafından makamında kabul edildi.

Bulgaristan heyetinin Seyhan’da yaptığı inceleme ve toplantıların sonuçları hakkında bilgi alan Belediye Başkanı Karalar, “Türkiye ve Bulgaristan arasında geçmişi uzun yıllara giden tarihi bir birliktelik var. İki ülke insanlarının ve kurumlarının teknik ve sosyal konulardaki işbirliğinin her iki taraf açısından da son derece olumlu olacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, makamında kabul ettiği Bulgaristan’ın Plavdiv Belediyesi Başkan Yardımcısı Stefan Stoyanov’a SEYMER’lerde hazırlanan el işi seramik tablo hediye etti. Konuk Başkan Yardımcısı’da Başkan Karalar’a ülkesinden getirdiği bir hediyeyi takdim etti.

Görüşmenin ardından Seyhan ile Plavdiv Belediyeleri’nin ‘kardeş şehir’ olabilmeleri için karşılıklı iyiniyet mutabakatı imzalandı. Her iki belediyeden teknik düzeyde karşılıklı ziyaret ve görüşmelerin önümüzdeki günlerde devam edeceği bildirildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Park Vadi Tesisleri törenle açıldı

Park Vadi Tesisleri törenle açıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık