Ana Sayfa Gündem Seyhanlı muhtarlar Sözlü’nün yoluna güller döktü

Seyhanlı muhtarlar Sözlü’nün yoluna güller döktü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, Seyhan’ın güneyindeki 18 mahallenin muhtarlarıyla buluştu.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 12:50
Seyhanlı muhtarlar Sözlü’nün yoluna güller döktü

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, merkez Seyhan İlçesi’ne bağlı Kayışlı Mahallesi’nde bu yörenin 18 mahalle muhtarı ve kanaat önderleriyle buluştu. Başkan Sözlü, “Susuzluk ve yolsuzluk Adana’nın gündeminden çıkacak” dedi. 
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, beraberinde MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş ve TBMM İdare Amiri, Milletvekili Seyfettin Yılmaz ile birlikte Seyhan İlçesi’nin güneyindeki 18 mahalle muhtarıyla Kayışlı Mahallesi’nde bir araya geldi.


GÜL YAĞDIRDILAR


Kayışlı Muhtarı Bedri Türk ve mahalle sakinleri, Başkan Sözlü’yü yoluna güller dökerek, davul –zurna eşliğinde karşıladı. Muhtar Bedri Türk, dualar eşliğinde kesilen kurbanın kanını Başkan Sözlü’nün alnına sürerek, “Hoş geldiniz” dedi.
Seyhan’ın güneyindeki muhtarlarla tek tek tokalaşan Başkan Sözlü, Kayışlı kütüphanesini de gezip, buradaki bazı kitapları inceledi. Muhtarlarla İstişare Toplantısı’nda bölgede görev yapan 18 muhtar, belediye hizmetleriyle ilgili memnuniyet ve beklentilerini dile getirip, çözüm bekleyen sorunları aktardı.


“MAZERETLERİN ARKASINA SIĞINMIYORUZ”


Muhtarlara hitap eden Başkan Sözlü, belediye hizmetlerinizi planlarken ve uygularken muhtarların görüş ve düşüncelerine büyük değer verdiklerini belirtti. Sınırlı kaynakların en doğru ve verimli şekilde hizmete dönüşmesinde muhtarların kendilerine yol gösterici olduğunu kaydeden Başkan Sözlü, “Mazeretlerin arkasına sığınmıyoruz. Sizlerden aldığımız destekle çalışma yapıyoruz. Mevcut kaynaklarımızı yerinde kullanarak Adana’nın sorunlarına bir bir çözüm üretiyoruz” dedi.
2014 yerel seçimlerinin ardından yürürlüğe giren “Bütün Şehir” yasasıyla daha önce merkez ilçelere hizmet veren Adana Büyükşehir Belediyesi’nin artık 15 ilçede çalışma yürüttüğünü anımsatan Başkan Sözlü, bu kapsamda uzun yıllar susuzluk çeken ve yol sorunu yaşayan yerleşimlere öncelik verdiklerini anlattı.


“21. YÜZYILDA SUYU, YOLU OLMAYAN KÖYLERİMİZ VAR”


Başkan Sözlü, “21’inci yüzyılı yaşıyoruz, ama su olmayan,  yolu olmayan köylerimiz vardı. Biz göreve başladığımızda susuzluk ve yolsuzluk Adana’nın en büyük problemiydi. ASKİ ile birlikte yürüttüğümüz çalışmalarda susuzluk yaşayan ve yol sorunu çeken köylerimize hizmet götürdük. Seyhan’ın güneyindeki mahalle muhtarlarımızın tarla yollarının yapılmasını istemesi de artık ana yolların standardının ne denli yükseldiğini gösteriyor. Artık su ve yol talepleri çok azaldı. Artık susuzluk ve yolsuzluk Adana’nın gündeminden çıkacak. Talepler doğrultusunda bu bölgedeki yolların genişletilmesini de planlı bir şekilde gerçekleştireceğiz. Spor alanlarının daha bakımlı hale getirilmesi ve sayısının arttırılması, mezarlıkların sundurma ve namazgah ihtiyaçlarını da en kısa zamanda karşılayacağız” diye konuştu.


MEZARLIK ZİYARETİNDE ŞEHİDE DUA


Toplantının ardından Başkan Sözlü, İl Başkanı Yusuf Baş ve Milletvekili Seyfettin Yılmaz, köy mezarlığına gidip, yapılan düzenlemeleri yerinde inceledi. Başkan Sözlü ve beraberindekiler, Şehit Uzman Çavuş Ufuk Fesli’nin mezarında dualar etti. Kayışlı sakinlerinin evlerini ziyaret eden Başkan Sözlü, sıcak ilgiyle karşılandı. Sözlü, kendisine ikram edilen meyvelerden yerken, dalından dut toplayıp, tadına baktı ve beraberindekilere de yedirdi. Kayışlı sakinleri, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin gerçekleştirdiği hizmetlerinden dolayı Başkan Sözlü’ye teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çam ağaçlarını kesiyorlar

Çam ağaçlarını kesiyorlar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık