Ana Sayfa Gündem SGK’dan ADASO’ya “Sosyal Güvenlik Haftası” ziyareti

SGK’dan ADASO’ya “Sosyal Güvenlik Haftası” ziyareti

Sosyal Güvenlik Kurumu Adana İl Müdürü Bilal Canbolat, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’ı ziyaret ederek, sosyal güvenlik bilincinin artırılmasını hedeflediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2015 Cuma 21:04
SGK’dan ADASO’ya “Sosyal Güvenlik Haftası” ziyareti

Sosyal güvenlik bilincinin artırılması çalışmaları kapsamında sigortalı çalıştırmaya yönelik sivil toplum örgütleri ve işyerlerini ziyaret ederek temennilerde bulunduklarını belirten Canbolat, ülkemizde en önemli sorunun kayıt dışı istihdam olduğunu bildirdi. Kayıt dışı istihdam ile iş sağlığı ve güvenliğinin birbirinden ayrıştırılamayacağını ifade eden Canbolat, “Kayıt dışı istihdam azaldıkça sosyal güvenlikte kaynak temininin etkin, verimli ve sürdürülebilir olması sağlanacak” dedi.

Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç da, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, sosyal güvenliğin çalışan ve çalıştıran açısından önemine vurgu yaptı. Kayıt dışı istihdamdan en büyük zararı kayıtlı işçi çalıştıran işverenlerin gördüğünü, haksız rekabetle karşı karşıya kaldığını belirten Kıvanç, bu konuda yürütülen çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını ifade etti.

SGK İl Müdürü Bilal Canbolat’ın ziyaretinde, Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi İmam Gazali Hıradağı ve Genel Sekreter Bora Kocaman hazır bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık