Ana Sayfa Gündem SİMER işsizlerin umudu oldu

SİMER işsizlerin umudu oldu

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde kurulu bulunan Sarıçam İstihdam Merkezi’nin (SİMER) ilçelerinde istihdama büyük katkılar yaptığını belirterek, bir yıllık süreç içerisinde iş için başvuran toplam 2 bin 213 kişiden 908’ine farklı iş yerlerinde istihdamını sağladıklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 31 Mart 2016 Perşembe 15:42
SİMER işsizlerin umudu oldu

Belediye Başkanı Bilal Uludağ,  SİMER’in geçtiğimiz yıl Mart ayında kurulduğunu, bölgenin en dinamik istihdam organizasyonu olduğunu vurgulayarak,  amacının kendi bölgelerinde oturan ve iş arayan vatandaşların mevcut donanımlarına göre iş bulmalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Bilal Uludağ,  iş için merkeze başvuranların İŞKUR, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Organize sanayi Bölgesi ile işbirliği halinde kalifiye eleman olarak işletmelere kazandırılmasında aktif destekler sağladığını kaydetti.

2016 SONU HEDEFİ BİN 500 KİŞİ

Başkan Uludağ, “Dünyada bütün insanlar için ekonomik olduğu kadar sosyolojik, psikolojik açıdan önem taşıyan istihdam konusunu belediye olarak son derece önemsiyoruz. Her vatandaşımızın emeğiyle çalışıp hayatını sürdürebileceği bir işe, her işverenin de birlikte üreteceği ve değer yaratacağı bir iş gücüne ihtiyacı var. SİMER’i kurarak bu iki tarafı en doğru platformda buluşturmayı hedefledik. “dedi.

2015 yılı sonuna kadar başvuruda bulunan bin 414 kişiden 712 kişinin işe yerleştirildiğini dile getiren Başkan Uludağ,” Bu gün itibarı ile ise SİMER’e iş talebi ile başvuru sayısı 2 bin 213 olup,  908 kişi farklı iş yerlerinde istihdam edilmiş ve halen çalışmaya devam etmektedir. Sarıçam’da işsiz vatandaşlarımızın iş sahibi olabilmeleri öncelikli hedefimizdir. 2016 yılı sonu SİMER kanalı ile iş sahibi edindirilecek kişi sayısını en az bin 500 kişiye ulaşmasını hedef koyduk. “diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık