Ana Sayfa Gündem Sinerji Grubu Adana Tabip Odası’na Talip

Sinerji Grubu Adana Tabip Odası’na Talip

Adana Tabip Odası Başkan Adayı Prof. Dr. H. Murat Gündüz, 24 Nisan’da yapılacak Adana Tabip Odası yönetimine SİNERJİ grubu olarak aday olduklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2016 Çarşamba 13:52
Sinerji Grubu Adana Tabip Odası’na Talip

Porf. Dr. H. Murat Gündüz, Adana Tabip Odası’nın 24 nisan’da yapılacak genel kurulunda sinerji grubu olarak yönetime talip olduklarını bildirdi.

Sinerji Grubunun Adana Tabip Odası Başkan Adayı Porf. Dr. H. Murat Gündüz, sivil toplum kuruluşlarının, demokratik toplumların vazgeçilmez unsurlarından biri olduğuna dikkat çekerek, halkın bu kuruluşlara üye olma potansiyelinin o ülkenin gelişmişliğinin de bir ölçütü olduğunu kaydetti. Gündüz, yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“Tabip Odaları mesleki dayanışmanın sürdürüldüğü önemli bir STK’ dır. Türk Tabipleri Birliğine üye olmak tüm meslektaşlarımız için bir görev olduğu gibi, yönetiminde bulunmak da gönüllülük gerektirir. Bu kamu görevini yerine getirirken daha fazla zaman harcama ve özveride bulunma kaçınılmazdır.

Eğer yönetim tarzını eleştiriyorsanız iki seçenek vardır. Ya siz de aday olursunuz ya da sizin gibi düşünen adaylara destek verirsiniz. Ancak bu şekilde siz de elinizi taşın altına koymuş olursunuz ve eleştirme hakkınız olur. Demokratlık, sizin gibi düşünmeyen bireylerin düşüncelerine ‘karalamadan’, ‘çamur atmadan’ saygı duymayı, tolerans göstermeyi gerektirir. Çünkü etik açıdan bakıldığında yarış, rakibinizin ne yaptığından çok, bizzat kendinizin neyi niçin yaptığınızı açıklamayı gerektirir. Bu durum mesleğimiz açısından düşünüldüğünde, aynı zamanda tıbbi deontolojinin de gereğidir. Çünkü seçim sonuçları ne olursa olsun, aynı kentte, aynı sağlık kuruluşlarında, bu topluma birlikte şifa dağıtmaya ve birbirimize destek olmaya devam edeceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır ve odalar zapt edilecek kaleler değildir, olmamalıdır. Sonuçta iyi işler çıkaranlar da, kötü işler çıkaranlar da bunun hesabını iki yılda bir verirler.

Bu seçimin sonunda, bütün hekimlerin ortak sesi her kim ya da kimler olursa olsun önünde saygıyla eğilmek hepimiz için mesleki bir borçtur.

Ben ve arkadaşlarım diliyoruz ki bu seçimin sonucu ne olursa olsun tek kazanan hekimlik olsun. 24 Nisan 2016 Adana Tabip Odası yönetimine SİNERJİ grubu olarak adayız. Seçime katkınız ve katılımınız önemlidir. Desteklerseniz de Odamızı yönetme sorumluluğumuzun farkındayız.

Hekimlerin özlük haklarının korunduğu ve geliştirildiği, hekime şiddetin ortadan kalktığı, meslek onurunun korunduğu, huzurlu bir ortamda, gönül rahatlığıyla sağlık hizmeti verilen günlerin en kısa zamanda gelmesini ümit ediyoruz.”

YÖNETİM LİSTESİNDE KİMLER VAR?

Adana Tabip Odası yönetimine SİNERJİ grubunun yönetim listesi şu isimlerden oluşuyor:

Prof. Dr. Hasan Murat Gündüz, Dr.Mehmet Tamer Karaarslan, Uz. Dr. Ahmet Alıcı, Uz. Dr. Ardanur Karadal, Dr. Ahmet Yönder, Doç. Dr.Ahmet Barış Güzel, Doç. Dr. Faruk Karateke

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık