Ana Sayfa Ekonomi SMMM Odaları 35. Platform toplantısı Adana’da düzenlendi

SMMM Odaları 35. Platform toplantısı Adana’da düzenlendi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler (SMMM) Odaları 35. Platform Toplantısı Adana Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2014 Salı 19:20
SMMM Odaları 35. Platform toplantısı Adana’da düzenlendi

Adana SMMM Odası’nda düzenlenen toplantıya Vali Hüseyin Avni Coş, Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkanı Nail Sanlı, Adana SMMM Odası Başkanı Ahmet Coşar, İstanbul SMMM Odası Başkanı Yahya Arıkan, Ankara SMMM Odası Başkanı Mehmet Okkalı ve çok sayıda SMMM Oda Başkanları ve davetliler katıldı.

Vali Hüseyin Avni Coş, toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği Genel Başkanı Nail Sanlı, başta olmak üzere çeşitli İllerden gelen SMMM Odası Başkanlarını Adana’da görmekten büyük memnuniyet duyduğunu söyledi.

Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirlerin en önemli meslek gruplarından birisi olduğunu ifade eden Vali Coş, “Özellikle ekonomimizin güçlenmesi ve ekonomik faaliyetlerin kayıt altına alınması, buna bağlı olarak da çeşitli kesimlerde mevcut haksız rekabetin ortadan kaldırılması, ekonomik değişimin hızlanması açısından ve pek çok konularda değerli serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimizin büyük katkısı olduğunu biliyoruz” dedi.

Türkiye’nin farklı İllerinden gelen oda başkanlarının düzenlenen platformda birlik ve beraberlik içerisinde görüş alışverişinde bulunacaklarını belirten Vali Coş, “Bu platformda müzakere edilecek yeniliklerin, değişimlerin ve gelişmelerin ortaya çıkaracağı sonuçların memleketimize, milletimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Her zaman söylüyoruz, Büyük Atatürk’ün “Görevini en iyi yapan, vatanını en çok sevendir” diyor. Vatana olan sevginin lafla, sloganla olmadığını, hizmetle olabileceğini ortaya koyan, çok güzel bir vecizedir. Bundan dolayı hangi işi yapıyorsak yapalım, önemli olan üstlendiğimiz toplumsal görevlerin hakkını vermeye çalışarak yapmaktır. Bu anlamda serbest muhasebeci ve mali müşavirlerin üstlendiği görevleri büyük bir başarıyla yerine getirmek için çalıştıklarını biliyorum. Sizlerin şahsında ülkemizin gelişmesinde ve kalkınmasında her alanda büyümesinde hizmeti dokunan ve ülkemizde toplam kalite dediğimiz olgunun daha belirgin hale gelmesinde emeği geçen serbest muhasebeci ve mali müşavirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Toplantı, 13 Aralık 2013 tarihli 28850 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan Haksız Rekabetle Mücadele yazılımının meslek mensuplarınca kullanılması hakkında mecburi meslek kararının değerlendirilmesi ve bölgede yaşanan diğer mesleki sosyal ve ekonomik gelişmelerin oda başkanlarınca değerlendirilmesiyle son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İnşaat maliyetleri arttı

İnşaat maliyetleri arttı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık