Ana Sayfa Gündem Sokak hayvanları için mama ve yem

Sokak hayvanları için mama ve yem

Adana Büyükşehir Belediyesi, kentin dört bir yanında başlattığı yol bakım, onarım ve yapım çalışmalarını Merkez Çukurova ve Yüreğir ilçelerinde sürdürüyor. Adana Büyükşehir Belediyesi, Covid-19 nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağında mağdur olan sokak canlıları için mama ile besleme, diğer canlılar için de yemleme çalışması yapıyor.

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2021 Perşembe 10:50
Sokak hayvanları için mama ve yem

Adana Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Yol Şube Müdürlüğü ekipleri, Çukurova İlçesi Karslılar Mahallesi’ndeki Aşıklar Bulvarı’nda asfaltlama çalışmasına başladı. Kaldırım ve bordür yenileme çalışması ile yol kazıma işlemlerinin tamamlandığı,850 metre gidiş, 850 metre geliş olmak üzere, 15 metre genişliğindeki Aşıklar Bulvarı’nda ekipler Bitümlü Sıcak Asfalt Kaplama çalışmaları devam ediyor. Yüreğir İlçesi PTT Evleri Mahallesi’nde de ASKİ tarafından gerçekleştirilen altyapı çalışmasının ardından 300 metre uzunluğunda 4 metre genişliğindeki 3643 sokakta asfaltlama çalışmasını tamamlayan ekipler yolu hizmete açtı.

SOKAK CANLILARINA MAMA VE YEM

Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında sokak hayvanlarının olumsuz etkilenmemesi için mama ve yemleme çalışmaları da kent genelinde sürdürüldü. Vatandaşların sokağa çıkamadığı günlerde beslenme sıkıntısı çeken sokak hayvanlarının yardımına Büyükşehir ekipleri koşuyor. Sokaktaki patili dostları mama ile besleyen ekipler diğer canlılar için de yemleme çalışması yapıyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık