Ana Sayfa Siyaset Soner Çetin: “100 bin oy fark atarım”

Soner Çetin: “100 bin oy fark atarım”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan aday adayı Soner Çetin, yerel seçimlerde en az 500 bin oy alacağını iddia etti.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2014 Cumartesi 01:31
Soner Çetin: “100 bin oy fark atarım”

CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av.Soner Çetin önümüzdeki yerel seçimlerin büyük önem taşıdığına dikkat çekerek, “İddia ediyorum; aday gösterilmem durumunda asgari 500 bin oy alacak ve en yakın rakibime 100 bin oy fark atacağım” iddiasında bulundu.

 

Çalışan Gazeteciler Bayramı nedeniyle Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ederek, Başkan Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşen Çetin, gazetecilerin gününü kutladı. Basının demokrasiyle idare edilen ülkelerde çok önemli görevler üstlendiğini hatırlatan Çetin, “Özgür basın için tüm siyasetçilere ve yerel yöneticilere önemli görevler düşmektedir. Temennimiz ve ümidimiz odur ki; Türk basını en kısa süre içerisinde içindeki safralarını temizleyerek, bağımsız, objektif ve yansız olarak işlevini yerine getirebilecektir. Bunun için hepimizin mücadele etmesi gerekiyor” dedi.

18 aydan bu yana yerel seçimler için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürdüğünü kaydeden Çetin, gittiği her yerde vatandaşın büyük ilgisiyle karşılaştığını dile getirdi. Çetin, “Görüştüğümüz insanların büyük bir bölümü CHP içerisinde kesinlikle ithal aday görmek istemedikleriniısrarla dile getirdiler. Partimizle ilgisi olmayanların kendilerine güveni varsa çıksın, bağımsız aday olsun” diye konuştu.

Çetin, muhtemelen 16 Ocak’ta partinin adaylarının netleşeceğini sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yeniden Refah'tan  miting gibi mahalle toplantısı

Yeniden Refah'tan miting gibi mahalle toplantısı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık