Ana Sayfa Yaşam Soner Çetin'den, Müjdeler

Soner Çetin'den, Müjdeler

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, göreve geldiği günden bu yana gerçekleştirdiği ‘Halk Günü’ toplantısında, Çukurovalı vatandaşlarla biraraya geldi. Başkan Çetin, halktan gelen sorunların çözümü için müdürlerine talimat verirken, Çukurova halkı için de bir dizi müjdeler verdi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2016 Pazar 13:18
Soner Çetin'den, Müjdeler

Halk Günü'ne katılan Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği Başkanı Hacer Bulut'un, engelli annelerinin rehabilitasyonu için yüzme kursu talebini anında kabul eden Başkan Soner Çetin, "Annelerimizin emrindeyiz. Annelerimiz başımızın tacı. Engelli çocuklarımızın aileleri için yaz sezonuyla birlikte yüzme kurslarını açacağız. Annelerimiz için de farklı bir rehabilite örneği olacak" dedi.

 

ÇANAKKALE RUHU ÇUKUROVA'DA YAŞAYACAK

Çukurova ilçesine yaptıkları hizmetlere, her geçen gün yenisini eklediklerini belirten Başkan Çetin, "Çanakkale'deki atalarımızın yaşadıklarını anlamak ve birlik beraberliğimizin önemini daha iyi anlayabilmek için Adana'daki herkesi Çanakkale'ye götüremeyiz ama Çanakkale ruhunu Çukurova'da yaşatmak için Çanakkale Şehitler Parkı kuracağız. Bunun için de, bir ekibimiz Çanakkale'ye giderek incelemede bulunacak" diye konuştu.

 

ADANA(            ) - Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 2 yıldır aralıksız sürdürdüğü 'Halk Günü' toplantısında, halkın sorunlarını dinleyerek, belediye hizmetleriyle ilgili halkı bilgilendirdi. Sorunları dinleyen Başkan Çetin, yeni hizmetlerle ilgili bir dizi müjdeler de verdi.
Çukurova Belediyesi’nin devam eden hizmetleri ve yeni projeleriyle ilgili halkı bilgilendirerek toplantıya başlayan Başkan Soner Çetin, her hafta bir mahallede bahar temizliği faaliyetlerinin devam ettiğini ve bu etkinlikle Çukurova’nın tüm sokaklarının portakal çiçeği kokacağını söyledi. Güzelyalı mahallesinde “Emekli Dinlenme Evi” ve “Sanat Evi” yapımı için hazırlıkların başladığını belirterek, emekli dinlenme evlerinin her mahalleye yapılacağını vurgulayan Başkan Çetin, yaptığı kısa konuşmanın ardından, sözü halka vererek sorunları dinledi.

ANNELERE YÜZME KURSU

Engelli aileleri adına söz alan Engelsiz Yaşam ve Farkındalık Derneği Başkanı Hacer Bulut, engelsiz havuz, engelsiz park ve engelsiz bir Çukurova oluşturduğu için Başkan Soner Çetin’e teşekkür etti. Engelli çocukların engellerinin kaldırılmasında gösterilen başarının, engelli çocukların annelerinin rehabilite edilmesinde de atılmasını isteyen Hacer Bulut, anneler için ücretsiz yüzme kursları düzenlenmesi talebini talep etti.
Bulut’un isteğine hemen cevap veren Başkan Soner Çetin, “Annelerimizin isteği bizim için emirdir. Annelerimiz başımızın tacı. Yüzme kursları, yaz sezonuyla birlikte açılıyor. Sezon açıldığında, engelli çocuklarımızın anneleri için de yüzme kursları düzenleyeceğiz” dedi.
Başkan Çetin, Bulut’un bir engelli çocuk için akülü sandalye isteğini de, evrakların hazırlanmasının ardından hemen teslim edilmesi talimatı vererek, yerine getirdi.


ÇANAKKALE RUHU ÇUKUROVA’DA YAŞANACAK

Bir vatandaşın mahallelerine park yapılması talebine de cevap veren Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Çukurova’nın hemen her mahallesinde park yapım ve yenileme çalışmaları yapıldığına dikkat çekti. Park isteğinin ardından başka bir vatandaşın emeklileri Çanakkale’ye götürülmesi talebi üzerine konuşan Başkan Soner Çetin, “Bunu daha sonra açıklayacaktım ama yeri gelmişken müjdesini vereyim. İki vatandaşımızın isteğini aynı anda yerine getirecek bir projeyi hayata geçiriyoruz. Belediyemizden bir ekibimiz Çanakkale’ye giderek incelemede bulunacaklar ve Fazlı Meto Bulvarı’ndaki 12 dönümlük alana ‘Çanakkale Şehitler Parkı’ yapacağız. Orayı hem park olarak kullanabilecek, hem de her gittiğinizde Çanakkale ruhunu yaşayarak gezebileceksiniz. Böylece, Çanakkale Zaferi’ndeki o ruhu, hep birlikte Çukurova’da da yaşayacağız” şeklinde konuştu.


SOKAK HAYVANLARI AÇ-SUSUZ KALMAYACAK
Çukurova ilçesindeki sokak hayvanları ile ilgili, yaşam yeri, yiyecek ve içecek sorunlarına sessiz kalmayan Başkan Çetin, şöyle konuştu:
“Bizim için her canlının kıymeti var. Sokaklarda yaşayan hayvanlarımıza sahip çıkmak, hepimizin insanlık görevi. Ancak bu hayvanlarımızı beslerken etrafı kokutacak yiyecekleri açık alana dökmekten de kaçınalım. Önümüzdeki hafta Veteriner Müdürlüğümüz bir etkinlik çerçevesinde, sokak hayvanları için her mahallede birkaç bölgeye kaplar koyacak. Bu kaplara bırakacağımız kuru yiyeceklerle de hayvanlarımızı besleyeceğiz. Buradan halkımıza da seslenmek istiyorum. Yaz aylarının yaklaştığı günlerimizde, hayvanlar susuz kalabilir. Sokakta yaşayan hayvanlarımız için herkes evinin önüne bir kap su bırakabilir. Bu, hepimizin insanlık görevi. Bu çağrıya kimsenin duyarsız kalmayacağı inancındayım.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık