Ana Sayfa Gündem Soner Çetin'den Şambayadı teşekkürü

Soner Çetin'den Şambayadı teşekkürü

1995 yılından beri çözülemediği için 16 bin hak sahibinin mağdur olduğu Şambayadı bölgesinin imar sorunu çözüldü. Göreve geldiklerinden bu yana sorunun çözümü için çaba harcadıklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Bölgede 250 bin kişinin yaşayacağı modern bir şehir oluşturulacak. Sorunun çözümünde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2019 Cuma 03:14
Soner Çetin'den Şambayadı teşekkürü

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 24 yıldır çözüm bulunamayan Şambayadı bölgesi imar sorunun çözüldüğünü açıklayarak, emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde söz alan Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Şambayadı bölgesinin imar sorunu 1995 yılından beri Adana’nın en büyük sıkıntılarından biri. Bu sıkıntı sadece o bölgeyi değil Adana’nın genelini etkiledi. Ama şimdi sorun çözüldü. 16 bin hak sahibinin mağduriyetinin giderilmesi memnuniyet verici. Adana doğal olarak kuzey ve batı yönüne doğru büyüyordu. Ancak Şambayadı’ndaki imar sıkıntısı nedeniyle müteahhitler de zor durumda kalıyordu” dedi.

BÜYÜK BİR MAĞDURİYET VARDI

Göreve geldiklerinden bu yana sorunun çözümü için çaba harcadıklarını anlatan Başkan Soner Çetin, “Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte 5 binlik ve binlik planları yaptık. Süreci birlikte takip ettik. Bu dönemde sorunun çözümü için katkı koyan Sayın Valimize, defterdarlığa, hazineye, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, meclis üyelerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımız ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Soner Çetin, “Adana’nın en büyük sorununa birlikte neşter vurduk” ifadesini kullanarak, artık Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün imzasının beklendiğini söyledi. İmzanın atılmasının ardından zaman kaybetmeden çalışmalara başlanması gerektiğinin altını çizen Soner Çetin, şöyle devam etti:

ÇALIŞMALAR HEMEN BAŞLAMALI

“Büyükşehir Belediyesi altyapı için çalışmalara başlayacaktır. Ayrıca TEDAŞ, Aksagaz ve benzeri kurumlarla işlemlerin çabuklaştırılması için görüşmeler yapıyoruz. Biz de iş makinelerimizi bölgeye hemen sokup yolların yapılması çalışmalarına başlayacağız. Emeği geçen herkese 16 bin hak sahibi adına teşekkür ediyorum.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KADEM maske üretimine başladı

KADEM maske üretimine başladı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık