Ana Sayfa Siyaset “Sorunlar yerel yönetimle yerindelik ilkesiyle çözülür”

“Sorunlar yerel yönetimle yerindelik ilkesiyle çözülür”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akif Kemal Akay, Yurt Mahallesi’ndeki Yonca Sitesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahallelilerin büyük sevgi gösterisiyle karşıladığı CHP’li Akay, vatandaşlarla sohbet etti, onların sorunlarını dinledi ve sorunlarının çözümü için projelerini anlattı.

Giriş Tarihi: 25 Kasım 2013 Pazartesi 10:55
“Sorunlar yerel yönetimle yerindelik ilkesiyle çözülür”

“Adana’nın kötü gidişine ‘dur’ demek için önümüzde bir yerel seçim fırsatı var”  diyen Akay, yerel yönetimlerin eskisinden daha önemli hale geldiğini vurguladı. Akay, “Bizim dünyamızda en önemli şey insandır. Her hizmet insan adına, toplum  adına yapılır. Hizmetler en iyi şekilde, sorunlar ise en kolay şekilde yerel yönetimle ve yerindelik ilkesiyle çözülür” dedi.

 

“HERŞEYE SIFIRDAN BAŞLAYACAĞIZ”

Eski örgütlü yapıların devre dışı kaldığını söyleyen Akay, yeni yasayla belediyelere büyük iş düştüğünü belirtti.  Akay, “Artık hizmetler bir şehrin yolu, otoparkı, elektriği, suyu ve temizliğiyle sınırlı olmayacak. Toplum içinde olan her şey belediyenin görev alanı içinde olacak. Bize bu görev verildiği taktirde her şeye yepyeni yapı içinde düzenli olarak sıfırdan başlayacağız” diye konuştu.

 

“BİZ BUNU HAK ETMİYORUZ”

30-40 yıl önce Adana’nın Türkiye’nin en büyük ekonomilerinden birine sahip, herkesin imrendiği bir şehir olduğunu söyleyen CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Akay;  “O dönem Adana farklıydı. Adana üretkendi. Ancak 1980’lerden sonra neoliberal politikalarla bizi tüketime yönelttiler. Hazır şeylere alıştıkça üretemez olduk ve geldiğimiz noktada Adana ekonomisi her geçen gün ülke sıralamasında aşağılara düşüyor. Şu anda Hakkari sonrası en çok işsizin olduğu şehir Adana ve biz bunu hak etmiyoruz” şeklinde konuştu.

 

“PROJELERİMİZİN TAMAMI İNSAN İÇİN”

Adana’nın mevcut kaynaklarının iyi bir şekilde değerlendirilmediğinin altını çizen Akay, “Projelerimiz bu noktada bu sorunlara çözüm bulmak için devreye giriyor.Her şeyin para için olduğu dönem gidecek, insan için olduğu dönem gelecek. Bizim projelerimizin tamamı yaradılanların en şereflisi olan insanın daha huzurlu ve daha mutlu olması içindir” dedi.

 

Akay, konuşmasının sonunda site sakinlerinin sorularını da yanıtladı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık