Ana Sayfa Yaşam ŞOYDER'den "toprak hava ve su" konulu şiir yarışması

ŞOYDER'den "toprak hava ve su" konulu şiir yarışması

Ceyhan Şairler Ozanlar ve Yazarlar Derneği (ŞOYDER) tarafından bu yıl beşincisi düzenlenecek şiir yarışmasında “Toprak, Hava ve Su” konu edildi.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2013 Çarşamba 15:36
ŞOYDER'den

ŞOYDER Başkanı Ali Atar, şiir yarışmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yıl beşincisini düzenledikleri  Yılankale Şahmeran Şiir Yarışması’nda konunun “toprak, hava ve su “ olduğunu söyledi.

 

Atar bugün yönetim kurulu üyeleri Ayşe Esin İnan, İsmail Koçoğlu, Müslüm Çiftçi ve Lütfi Küpeli ile birlikte yaptığı basın toplantısında daha önce gerçekleştirdikleri şiir yarışmasına Türkiye'nin dört bir tarafından şairlerin katılmasından dolayı mutlu olduklarını belirtti.

 

Atar, " 'Yılankale Şahmeran’  şiir yarışmalarında daha önce, Çukurova, Şahmeran, Lokman Hekim ve Dadaloğlu konularının işlemiştik. Bu yıl da Cenab-ı Hakk’ın tüm mahlûkata bahşetmiş olduğu üç büyük nimet olan ‘ Toprak, Hava ve Su’ yu konu aldık” dedi.

 

Yarışmaya son katılım tarihinin 25 Nisan 2014 Cuma günü mesai bitimine kadar olduğunu belirten Atar, "Yarışmaya derneğimizin üyeleri katılabilecek. Ancak yönetim kurulu üyelerimiz katılamayacaklardır. Şiirler, hece vezni ile serbest şiir olarak kabul edilecektir. Divan tarzı olan şiirlerde ise aruz kalıpları aranmayacaktır" şeklinde konuştu.

 

Sonuçların 2 Mayıs 2014 tarihinde açıklanacağını ve ödül törenin ise 10 Mayıs 2014 tarihinde yapılacağını kaydeden Atar, Dereceye Giren ilk altı şaire: Şahmeran, Lokman Hekim, Karacaoğlan, Dadaloğlu, Aşık Veysel, Abdulvahap Kocaman adına plaket ve madalyanın yanında çeşitli hediyeler de verileceğini söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Altın Koza’da onur ödülleri açıklandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık