Ana Sayfa Gündem Sözlü: “Adana’da ulaşımı medeni ölçülere kavuşturuyoruz”

Sözlü: “Adana’da ulaşımı medeni ölçülere kavuşturuyoruz”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, dolmuş kooperatiflerine kent kart takma törenine katıldı. Törende konuşan Başkan Sözlü Adana’da ulaşımı medeni ölçülere kavuşturma gayesinde olduklarını belirtti.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2017 Perşembe 12:44
Sözlü: “Adana’da ulaşımı medeni ölçülere kavuşturuyoruz”

Arif Nihat Asya Parkı’nda gerçekleştirilen ve Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri, dolmuş kooperatifleri başkanları, sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla gerçekleştirilen törenin açılış konuşmasını yapan Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek, “Değişen gelişen Türkiye’de elektronik kartlar her zeminde kullanılır hale geldi. Bizler de dolmuşçu esnafımızın bu değişimin içerisinde yer almasından memnunuz. Başkanımız Hüseyin Sözlü’ye bize olan desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

“ÇÖZÜM ODAKLI ÇALIŞIYORUZ”

Törende konuşan Başkan Sözlü, Adana’da göreve geldiği günden bu yana kenti her alanda medeni çözümlere kavuşturmak adına çalıştıklarını belirtti. 2014 öncesi Adanalılara sığınarak göreve talip olduğunu, göreve geldikten sonra da yapılacak her işte çözüm odaklı olduğunu ifade eden Başkan Sözlü, “Adana’nın ulaşım pazarının maddi değeri net bir şekilde belli olsun diye bu kent kartları takıyoruz. Ücret ödeme, vergi denetimi, kamu bürokrasisi açısından daha net ölçüler olacak. Bu kartlarla dolmuşların birbiriyle gereksiz trafik yarışı, haksızlıklar sona erecek” dedi.

“GÜNDELİK MENFAATLER İÇİN KENTE YENİ YÜKLER YÜKLEMEDİK”

Adana’da otobüslü taşımaya geçme amacı taşıdıklarını belirten Başkan Sözlü, hiçbir zaman gündelik menfaatler peşinde olmadığını, günü kurtarmak adına kente ve kent esnafına yeni yükler yüklemediğini vurguladı. Değişimden korkulmaması gerektiğinin altını çizen Başkan Sözlü, “Adana halkının seçtiği belediye başkanı olarak Adanalıları her manada refah toplumuna katmak, kentte medeni bir iklimi kökleştirmek bizim sorumluluğumuz. Öncelikli sıfatımız insan olmaktır. Kollektif bir ruhla Adana’nın meselelerini çözebiliyorsak medeni çıtayı yakalamışız demektir” dedi.

Törenin ardından Başkan Sözlü ve Adana ESOB Başkanı Nihat Sözütek dolmuşa binerek kent kart okuttu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Yüreğir Belediyesi’nde toplu iş sözleşmesi imzalandı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık