Ana Sayfa Siyaset Sözlü: ''Aday oldum, halktan başka kimseye güvenmedim''

Sözlü: ''Aday oldum, halktan başka kimseye güvenmedim''

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Baklalıda yapılacak olan toplantıya yaklaşık yarım saat geçikmeyle gelebildi. Köyün girişinde yüzlerce araçtan oluşan konvoyla karşılanan Başkan Sözlü, Mahalle Meydanı’nda toplanan yaklaşık bir kişiye hitap etti.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2014 Pazartesi 10:28
Sözlü: ''Aday oldum, halktan başka kimseye güvenmedim''

MHP Sarıçam İlçe Başkanı Mehmet Koça ve MHP Yüreğir İlçe Başkanı Hüseyin Tomlukolcu’nun misafirleri selamlama konuşmasının ardından MHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Yücel Bayram bir konuşma yaptı. Bayram Yaptığı konuşmasında halkın seçtiği insanlardan hesap sorması gerektiğini belirterek, “Ben Yüreğir’e Başkan Seçilmem halinde bana oy vermiş vermemiş herkes benden hesap sorabilmelidir. Bu şeffaflığı göstereceğime sizlerin huzurunda söz veriyor” dedi. MHP Sarıçam Belediye Başkan Adayı Bilal Uludağ ise tüm Sarıçam’a aynı eşit hizmeti götüreceklerini söyledi.

ADAY OLDUM, HALKTAN BAŞKA KİMSEYE GÜVENMEDİM.

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise yaptığı konuşmasında, Ceyhan’da 3 dönemdir başkanlık yaptığını belirterek, “Halkımızın teveccühü ile üç dönemdir belediye başkanlığı yapmaktayım. Oturduğum başkanlık koltuğuna geldiğim ilk günden itibaren Ceyhan’ın makûs talihini değiştirmeye söz vermiştim. Şimdi bunun gerçekleştiğini görmenin gururunu yaşıyorum. Aynı başarıyı, aynı hedefi ve hepsinden de öte aynı ruhu Adana’ya taşımak için yola çıktım. Hiçbir zaman bir yerden destek istemedim, hep muhalif partiden aday oldum. Halkıma güvendim. Bu gün yine burada oluşumuzun sebebi yine haktır sizlersiniz. Biz sizlere güveniyoruz ve sizlerin oylarına talibiz”dedi

ADANA’YI TARIMIN BAŞKENTİ YAPACAĞIZ

Adana’yı tarımın başkenti yapacağını belirten Sözlü, “Adanalı ürettiğini kendi işleyecek. Eğitim, sağlık, kültür ve spor alanlarında Adana’mızı hak ettiği yere taşıyacağız. ‘Kentsel Dönüşüm ile bölgeler arasındaki farkı ve çarpık kentleşmeyi ortadan kaldıracağız. ‘Adanalıların trafik k çilesine son vereceğiz, hafi f raylı sistem ve metro ağını genişleteceğiz. Ceyhan ve Seyhan deltası ıslah edilerek doğal zenginliklerimizi koruyup gelecek nesillere aktaracağız. İlçeleri olduğu yerde, kendi değerleriyle büyütüp kalkındıracağız. İstanbul-İzmit körfez hattının tek alternatif hattı olan Taşeli- İskenderun körfez hattını bir projede birleştirip hayata geçireceğiz. Adana’yı üniversiteler kenti yapacağız. Yatırımcılarımızın önünü açarak ve teşvik ederek sanayi, ticaret ve turizmde Adana’mızı Akdeniz’in incisi yapacağız. ‘Üretici ve sanayicilerimizle el ele verip Adana’nın ihracatını on kat attıracağız” şeklinde konuştu.

SİZDEN İKTİRARA GÜVENİP OY İSTEYECEKLER..

Başkan Sözlü, İktidar Partilerin yarın yanınıza gelip iktidar nimetlerinden faydalanın laflarına kanmayın, İktidar nimetleri diye sizden oy isteyecekler oysa biz biliyoruz ki, iktidar belediyeleri görevde kaldığı süre içinde bulundukları yeri Paris mi yapmıştır. Biz Ceyhan’da yapmış olduğumuz hizmetleri sayarsak bunlar mahcup olurlar.  Ceyhan’da sağlıklı bir çevre için arıtma tesislerini kurduk. Yeşiller içinde Ceyhan’a 52 park yaptık. Kültür, sanat, spor ve bilimi Ceyhan’a taşıdık. Sosyal belediyecilik anlayışını Ceyhan’ın her kesimine yaydık. Adana’da doğal gazın kullanıldığı ilk ilçe Ceyhan oldu. Geleceğimize yatırım yaparak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine destek verdik. Ulaşım sorunlarını çözdük, bölgenin en çağdaş otogarını Ceyhan’a kazandırdık. Ceyhan’ın alt yapı sorunlarının tamamen çözdük.

Ceyhan’ın geleceğine yapılan en önemli yatırımlardan birisi olan 22 milyon avroluk atık su arıtma tesisi projesini Ceyhan halkının sırtına yüklemeden “hibe’ yoluyla hemşerilerimize kazandırdık. Yapılan bu çalışma ile Ceyhan’ın istikbalini ve halkımızı büyük bir dertten kurtarmış olacağız. Yarınlara yaptığımız bu yatırım ile kentimizde görülmesi muhtemel sağlık ve çevre problemlerini de ortadan kaldırmış olduk. Belediyeciliğin sadece kaldırım, yol, su, park ve temizlik gibi temel hizmetlerden ibaret olmadığını gösterebilmek adına birçok sanatsal ve kültürel hizmeti de gerçekleştirdik. Ceyhan ilkleri bizimle gördü. Salon sporları yok olma derecesine gelmişti. Ceyhan Belediye spor’u kurarak sporda da var olduğumuzu gösterdik. Ceyhan Belediyespor güreş takımı ile başladığımız dallara basketbol, tekvando ve satrancı da ekledik. Ceyhan’ın adını Türkiye’ye duyurduk. Özellikle basketbol ve güreşte elde ettiğimiz başarı bizleri ziyadesiyle sevindirmektedir”

Programa, MHP İlçe başkanları ve adayların yanı sıra İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ve MHP Sarıçam aday adayları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık