Ana Sayfa Gündem Sözlü, “Bizi işaret etmek alçaklıktır”

Sözlü, “Bizi işaret etmek alçaklıktır”

Yerel bir gazetenin sahibine yönelik saldırının kendisine ihale edilme gayreti ile ilgili açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “17 yılı aşkın süredir belediye başkanlığı koltuğunda oturuyorum. Böyle bir yöntem benim ne siyaset ne de insanlık anlayışıma sığar. Bizi bilen bilir, bilmeyen de kendisi gibi bilir” dedi.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 13:24
Sözlü, “Bizi işaret etmek alçaklıktır”

Söz konusu gazetenin aylardır Büyükşehir Belediyesi ve şahsına yönelik asılsız ve çirkin yayınlar yaptığına dikkat çeken ve bu yayınlarla ilgili olarak yargı yoluna gittiklerini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Bu çirkin yayınlarından ötürü o gazetenin sahibine yönelik bir husumetim yok, herkes kendisine yakışanı yapar. Yapılan çirkin saldırıyı, o çirkin yayınlarla bağdaştırıp bizi fail gösterme çabaları en hafif deyimle; çirkefliktir. 17 yılı aşkın süredir belediye başkanlığı görevi yürüten bir siyasetçi olarak; gazetecileri sindirme gibi bir yönteme tevessül etmedim. Bu benim ne siyaset ne de insanlık anlayışıma sığar. Sokak ortasında, onlarca kişinin, güvenlik ve mobese kameralarının önünde gerçekleşen saldırının failini bulup neden gerçekleştiğini ortaya çıkarmak hiç de zor değil. Durum böyle iken, soruşturmanın sonucunu beklemeden, önce kapalı kapılar ardında, sonra ise şer odağı haline gelen iki gazetede belediyemizi ve şahsımı saldırının arkasındaki güç olarak göstermek, alçaklıktır. Böylesine çirkin bir saldırı bize hiçbir şey kazandırmaz. Ancak saldırının ardından bazılarının bizi fail olarak gösterme çabası, olaydan kimlerin kazanç sağlamaya çalıştığını gözler önüne seriyor” ifadesini kullandı.

 

Açıklamasında olayın faillerinin kısa sürede yakalanması ve nedeninin ortaya çıkarılması gerektiğini de kaydeden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, saldırıyı kınadı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık