Seyhan

Ana Sayfa Siyaset Sözlü, ‘Eşbaşkanlara karşı Cumhur İttifakı kazanacak’

Sözlü, ‘Eşbaşkanlara karşı Cumhur İttifakı kazanacak’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, CHP’nin Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Ceyhan’da belediye meclis üyelikleri listelerini HDP’lilerle doldurduğuna dikkat çekti.

Giriş Tarihi: 1 Mart 2019 Cuma 14:04
Sözlü, ‘Eşbaşkanlara karşı Cumhur İttifakı kazanacak’

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Hüseyin Sözlü, CHP’nin HDP ile ittifak yaptığını, belediye meclis üyelikleri listelerinde terör örgütünün siyasi uzantısı olan siyasi partiden isimlere yer verdiğini belirtip, “Terör örgütü PKK’yı meşru hale getirmenin gayreti içindeler. Ama eşbaşkanlara karşı Cumhur İttifakı kazanacak” dedi. 
Başkan Hüseyin Sözlü, Kars Iğdır Ardahan Eğitim, Kültür ve Dayanışma Derneği, Sarıçam Yardımlaşma Derneği ve Saimbeyli Çevresi Dayanışma Derneği’nin düzenlediği dayanışma gecelerine katıldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Adana Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, AK Parti Adana İl Başkanı Şerif Güler, Sarıçam Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Adayı Bilal Uludağ’ın eşlik ettiği programlarda Başkan Hüseyin Sözlü, hemşehrilerinin büyük sevgi gösterileriyle karşılandı. 
“CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’YE DİZ ÇÖKTÜRMEK İSTEYENLERE KARŞI KURULDU”
Başkan Hüseyin Sözlü, Cumhur İttifakı’na destek ve dayanışma gecelerinde yaptığı konuşmalarda hem kendisine hem de 15 ilçedeki MHP ve AK Parti’nin adaylarına destek istedi. Cumhur İttifakı’nın Türkiye’ye diz çöktürmek isteyenlere karşı kurulduğunu vurgulayan Başkan Hüseyin Sözlü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu güçlü iradeyle güvenlik güçlerinin terör örgütlerine karşı amansız mücadele verdiğini,  ana muhalefetin ise terör örgütü PKK’nın siyasi uzantılarıyla örtülü bir ittifakın içinde olduğuna dikkat çekti. 
“CHP’NİN BELEDİYE MECLİSİ LİSTELERİNDE HDP’LİLER KİRLİ İTTİFAKIN KANITI”
CHP’li adayların halka yalan söyleyerek siyaset yaptığını, İyi Parti teşkilatlarını istismar ettiğini dile getiren Başkan Hüseyin Sözlü, kirli ittifakın belediye meclis üyeliklerinde yazılan isimlerle gün yüzüne çıktığını söyledi. Başkan Hüseyin Sözlü, Seyhan’da, Çukurova’da, Yüreğir’de ve Ceyhan’da çok sayıda HDP’linin CHP listelerinden belediye meclis üyeliklerine aday gösterildiğine dikkat çekti. 
Başkan Hüseyin Sözlü, “Karşı ittifakın büyük ortağı, PYG’ye ‘terör örgütüdür’ diyemeyen HDP’yle ittifak içindedir. Bunlar, PKK’yı meşru hale getirmenin gayreti içindeler. Bunlar, teröristlerin kurduğu kalleş, hain pusularında şehit edilen askerlerimizi, polislerimizi yok sayıyorlar. Onların ruhunu sızlatıyorlar. Şehit ailelerine büyük saygısızlık yapıyorlar. Bir tarafta Türkiye’nin bekası için terör örgütleriyle mücadele eden, PKK’nın, PYG’nin, PYD’nin tepesine balyoz gibi inen Cumhur İttifakı var, diğer tarafta ise PKK’dan beslenen bir CHP var. Türkiye işte böyle bir zihniyetin tehdidi altındadır. 31 Mart’ta ya PKK’lı eşbaşkanların karşı ittifakı kazanacak, ya da memleket evlatlarından müteşekkil vatan evlatları kazanacak. Ben tüm kalbimle inanıyorum ki, Adana hemşehrilerim örtülü ittifakın Adana’yı ele geçirmesine müsaade etmeyecektir” diye konuştu. 
“HEMŞEHRİ DERNEKLERİNE DESTEKLERİMİZ KESİNTİSİZ DEVAM EDECEK”
Konuşmaları coşkulu alkışlarla sık sık kesilen Başkan Sözlü, yeni hizmet döneminde hemşehri derneklerine destek vermeyi sürdüreceklerini, Türkiye’nin dört bir yanından göçüp Adana’da yerleşen vatandaşların kentin zenginliği olduğunu, yöresel kültürlerin ve değerlerin yaşatılması için Büyükşehir Belediyesi’nin etkinlikler ve hizmetlerinin kesintisiz devam edeceğini sözlerine ekledi. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz AK Parti’de hedef 300 bin üye

AK Parti’de hedef 300 bin üye

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık