Ana Sayfa Ekonomi Sözlü: "Esnaf, şehir ekonomisinin bel kemiğidir"

Sözlü: "Esnaf, şehir ekonomisinin bel kemiğidir"

Adana 1 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Genel Kurulu'na katılan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, esnafın sayısının artmasıyla Türkiye'deki huzurun da artacağını söyledi

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2017 Pazar 13:54
Sözlü:

Adana 1 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Yuzuf Ziya İşsağ'ın yeniden başkan seçilerek güven tazelediği olağan genel kurulda konuşan Başkan Sözlü, esnafın Adana şehir ekonomisinin bel kemiği olduğunu vurguladı ve " Kentte büyük ölçekli sanayi kuruluşları, üretim alanları olsa da cadde ve sokaklarda yürüdüğümüzde sağımızda solumuzda gördüğümüz iş yerleri esnafın iş yerleri, ekmek tekneleridir. Onların sayısı arttıkça oralarda teker döndükçe memleket huzura kavuşacaktır" dedi.

 

"EKONOMİK SIKINTILAR ESNAFI OLUMSUZ ETKİLİYOR"

Türkiye'nin son zamanlarda ekonomik olarak iyiye gitmediğini, bu durumun da esnafı ziyadesiyle etkilediğini belirten Başkan Sözlü, "Ülkemizdeki her sorunu, krizi dış mihraklara bağlamak sorunu çözmek yalnızca içerdeki siyaseti kuvvetlendirir. Türk Milleti terörle mücadele noktasında hükümetin ve devletimizin yanında. Ancak ekonomideki sıkıntılar da milletimizin her kesimini etkiliyor" diye konuştu.

 

İŞİSAĞ'DAN BAŞKAN SÖZLÜ'YE TEŞEKKÜR

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğinden bu yana her yıl düzenlenen Adana 1 Nolu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kooperatifi'nin olağan genel kurullarına katılmasından dolayı memnuniyet duyduklarını belirten Kooperatif Başkanı Yusuf Ziya İşisağ, "Katılımları ve esnafın sorunlarını her daim dinleyerek çözüm üretme noktasında hassasiyet gösterdiği için Başkanımız Hüseyin Sözlü'ye teşekkür ederiz" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Adana Sanayi Odası ilan topluyor!

Adana Sanayi Odası ilan topluyor!

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık