Ana Sayfa Spor Sözlü, “Güçlü altyapı kalıcı başarı getirir.”

Sözlü, “Güçlü altyapı kalıcı başarı getirir.”

Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi takımlarından Adana ASKİ Spor’un Adana şampiyonu olan genç ve yıldız takımları, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’yü ziyaret ederek birincilik kupalarını götürdüler.

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2016 Cumartesi 09:38
Sözlü, “Güçlü altyapı kalıcı başarı getirir.”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, “Sporda altyapı kavramı çok önemlidir. Altyapısı güçlü spor kulüplerinin başarısı uzun vadeli olur. Her türlü spordaki güçlü altyapılar, bulundukları şehirlerin ve ükelerin kalıcı spor başarılarına izma atmalarına olanak sağlar. Adana ASKİ Spor’un altyapısı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Adana birincisi oldu. Buradaki sporcular gelecekte A takımda ve Milli takımlarda görev alacak. Ancak şu anda eğitim ve öğrenimin her şeyden önce olması gerekir. Ceyhan’da altyapı takımlarımızın sayısız şampiyonlukları ve dereceleri vardı. O takımlardan birçok oyuncu şu an Türkiye’nin çeşitli takımlarında forma giyiyor. Adana ASKİ Spor’un önümüzdeki ay yapılacak olan Türkiye Şampiyonaları’nda Adana’yı temsil etmesi bizleri ziyadesiyle mutlu edecek. Başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

ADANA’YI TEMSİL EDECEKLER

Başkan Hüseyin Sözlü’ye gerçekleştirilen ziyarete sporcuların ve teknik kadronun yanı sıra Adana ASKİ Spor Başkanı Rahmi Pekar ve Genel Menajer Fatih Yücel de katıldı. Başkan Hüseyin Sözlü şampiyon sporcuları ve teknik heyeti ödüllendirdi. Adana Şampiyonu olan Adana ASKİ Spor, 24-29 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da yapılacak olan Genç Kızlar Türkiye Şampiyonası’na, Yıldız Kızlar ise 17-22 Mayıs tarihleri arasında Kastamonu’da yapılacak olan şampiyonaya katılarak Adana’yı temsil edecekler.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık