Ana Sayfa Gündem Sözlü, ''Vatandaşlarımız rencide edilemez”

Sözlü, ''Vatandaşlarımız rencide edilemez”

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kent içi toplu taşımada zaman zaman yaşanan olumsuz olayların en aza indirgenmesi için, tarafların empati yapması ve hoşgörülü davranması gerektiğini söyledi. Başkan Sözlü, bir hakkın kullandırılmasının lütuf gibi gösterilmesinin söz konusu olamayacağını vurguladı.

Giriş Tarihi: 25 Mart 2016 Cuma 13:05
Sözlü, ''Vatandaşlarımız rencide edilemez”

Özel Halk Otobüsü sürücüleriyle, toplu taşıma araçlarından ücretsiz yararlanma hakkı olan vatandaşlar arasında meydana gelen tartışma ve tatsızlıkların, kent içi toplu taşıma hizmetinin kalitesini düşürdüğünü belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkan Hüseyin Sözlü, tarafları empati yapmaya ve itidalli olmaya çağırdı.

TARAFLAR EMPATİ YAPMALI

Başkan Sözlü, “Toplu taşıma yapan belediye otobüsleri, özel halk otobüsleri ve dolmuşların sürücüleri, kent içi ulaşımının sağlanması, vatandaşımızın bu yöndeki ihtiyacının karşılanması için özveriyle çalışıyor. Bu hizmetten kimlerin ücretsiz yararlanacağı yönetmeliklerle ve toplu taşımanın taraflarınca belirlenmiştir. 65 yaş üzeri vatandaşlarımız, engelliler, güvenlik görevlileri, gazeteciler ve toplu taşımadan ücretsiz yararlanma hakkı olan vatandaşlarımız, hemşehrilerimiz kişiselleştirilmiş kartlarıyla biniş yapabilmektedir. Bu hizmetten yararlanılması ve hizmetin verilmesi sırasında kimseye imtiyaz tanınmayacağı gibi, hiç bir kesimin da hakkı yenemez. Toplu taşıma hakkından yararlanılmasının bir lütüf gibi görülmesi kesinlikle söz konusu olamaz. Özellikle bu haktan yararlanan insanların rencide edilmesine tahammül göstermemiz mümkün değildir.

Sabahtan gece yarılarına kadar ekmek mücadelesinde olan şoförlerimizin, ücretsiz biniş yapan vatandaşlarımıza karşı zaman zaman olumsuz davranışlar içine girdiğine tanık oluyoruz. Süresi biten kartlarla biniş yapmaya çalışan vatandaşlarımızın bulunduğunu da biliyoruz. Tarafların empati yapması, şehir içi ulaşımın en az sorunla devamının sağlanması açısından karşılıklı hoşgörü içinde olunması önem taşımaktadır” dedi.

TEK AMACIMIZ HİZMET KALİTESİNİN YÜKSELMESİ

Şoförlerin her koşulda sakin olması, ücretsiz hizmetten yararlanan vatandaşların da kişiselleştirilmiş kartların vizesini zamanında yaptırması gerektiğini belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Hafta içinde bir engelli vatandaşımızla, özel halk otobüsü şoförü arasında yaşanan ve diğer yolcuları da etkileyen tartışmanın görüntülerini üzülerek izledim. Benzer olayların yaşanmaması için tarafların itidalli davranması gerek. Vatandaşlarımız toplu taşıma hizmetinden yararlanırken yaşadıkları sorunları ALO 153 Çağrı Merkezi’ni arayarak bildirebilirler. Böylece yaşananlardan anında haberimiz olur ve kısa sürede müdahale edebiliriz. Araçlardaki kameralar da, sorunların çözülmesi ve ulaşım hizmeti kalitesinin artırılması için bizlere gerekli bilgileri sağlıyor. Tek amacımız hemşehrilerimize verdiğimiz hizmetin kalitesinin yükseltilmesi yönündedir” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık