Ana Sayfa Gündem Sözlü’den Metal Sanayi Sitesi esnafına 24 Haziran çağrısı

Sözlü’den Metal Sanayi Sitesi esnafına 24 Haziran çağrısı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, iftarını Metal Sanayi Sitesi esnafı ile birlikte yaptı.

Giriş Tarihi: 30 Mayıs 2018 Çarşamba 12:43
Sözlü’den Metal Sanayi Sitesi esnafına 24 Haziran çağrısı

Küçük ve orta ölçekli işletmecilerle bir araya gelen Başkan Hüseyin Sözlü, iftar sonrası yaptığı konuşmada Metal Sanayi Sitesi’ndeki hedeflerinin havaalanı kavşağından siteye kadar olan bölgeyi nitelikli hale getirmek olduğunu ifade ederek şehirleri büyüten, ülkeleri güçlü yapan yolun üretimden geçtiğini aktardı.

“ŞEHİRLERİ BÜYÜTEN ÜRETİMDİR”
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, iftarını Metal Sanayi Sitesi esnafı ile birlikte yaptı. Site esnafı ile bir araya gelen Başkan Hüseyin Sözlü, metal sanayinin üretim noktasında şehrin görünen vitrini olduğunu belirtirken “Şehirleri büyüten, ülkeleri güçlü yapan onun üretimidir. Üreten Adana ile Türkiye’nin makina ihracat pazarını büyütmeyi arzuluyoruz” dedi. Sorumluluk alanında olmamasına rağmen Metal Sanayi Sitesi, Keresteciler Sitesi, Mobilyacılar Sitesi gibi Adana’nın dışarıya açılan penceresi olan üretim yerlerinde site esnaflarının yüzünü güldüren çalışmalar yapan Başkan Sözlü, D8 Drenaj Kanalı Kanalizasyon Kollektörü projesiyle Metal Sanayi Sitesi ile çevresindeki 21 mahallenin atık su problemine çözüm sağlandığını, 3 bin 831 metre uzunluğundaki projeyle işyerleri, konutlar ve sanayi tesislerinin atıklarının 2 metre çapındaki dev kollektör hattından Seyhan Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırıldığını vurguladı.
ULAŞIMDA DEV HAMLELER
Üreten Adana ile Türkiye’nin nitelikli makine ile ihracat pazarını büyütmeyi arzuladıklarını, şuanki yaptıkları rehabilitasyonlarla Adana’nın Ankara’daki OSTİM’den daha büyük hale geleceğini müjdeleyen Başkan Sözlü, Adana’nın ulaşım düğümlerini tek tek çözerek, kent insanın otoyol standartlarında konforlu ulaşımını sağlayan ve hali hazırda devam etmekte olan projeler hakkında site esnafını bilgilendirdi. Adana Büyükşehir Belediyesi olarak kent içi ulaşımı büyük ölçüde rahatlattıklarını, D-400 Karayolu Turhan Cemal Beriker Bulvarı Altgeçidi’nin  üzerini kapatıp Türkmenbaşı Bulvarı-Havaalanı Kavşağı Altgeçidi ile tünel bağlantısı sağlayıp, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı’nı çıkmaz sokak konumundan kurtardıklarını aktaran Başkan Sözlü, Alparslan Türkeş Bulvarında uygulamaya koyduğu köprülü kavşak projesiyle 6 kilometrelik güzergahta kesintisiz trafik akışı sağlayan Büyükşehir Belediyesi’nin son hamlesinin  doğu-batı yönünde ulaşım veren D-400 Karayolu’nda trafik sıkışıklığını hafifletmek amacıyla Girne Köprüsü’nün genişliğini iki katına çıkarıp, 10 şeritli yol olarak hizmet vermesi için olduğunu belirtti.
“PARLEMENTODA GÜÇLÜ MHP ŞART”
Kısıtlı imkanlarına ve ekonomik manada çekmiş oldukları sıkıntılara rağmen kent için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, fiziki hizmetlerden öte şehrin gelecek yüz yılını inşa ettiklerini ifade etti. Projelerle ilgili konuşmalarının ardından Türkiye’nin zorlu bir süreçten geçtiğini ve 24 Haziran Seçimleri’ne gidildiğini, bu seçimlerin ülkemiz için büyük bir önem arz ettiğini vurgulayarak site esnafından Cumhur İttifakı’na destek olup oylarını üç hilalin tam ortasına vurmalarını isteyerek Milliyetçi Hareket Partisi’nin parlementoda güçlü temsil edilmesinin Türk Milleti’nin geleceğinin temini olduğunu ifade etti. Program site esnafıyla sohbetle devam etti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Engelsiz eller, mutlu patiler

Engelsiz eller, mutlu patiler

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık