Ana Sayfa Siyaset Sözlü'ye Kitap Fuarı'nda ilgi

Sözlü'ye Kitap Fuarı'nda ilgi

MHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü Bu yıl yedincisi düzenlenen Çukurova Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2014 Çarşamba 14:55
Sözlü'ye Kitap Fuarı'nda ilgi

Ceyhan Belediyesi Standında Ceyhan Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bastırılan kitapları imzalayan Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye Adanalılar büyük ilgi gösterdi.

 

Başkan Sözlü burada yaptığı açıklamada; “ Hemşerimiz Orhan Kemal’in bu yıl doğumunun 100. yılı.  O’nun, ‘Bereketli Topraklar’ diye tarif ettiği Çukurova; sanatçısıyla, sporcusuyla, şairi, yazarı ve tiyatrocusuyla gerçekten birçok insan yetiştirmiş bir yer. Gönlümüze tercüman olan şairler,  yazmış oldukları şiirlerle, Yazarlar yazmış olduğu öykü, roman ve fikirleriyle geçmişimizden günümüze ışık olmaktadırlar. Türk Edebiyatı’na eser veren bir Karacaoğlan, bir Dadaloğlu gibi şairleri bağrında yetiştirmiş olan Çukurova’da gelecek nesillere yazarak bir şeyler bırakan herkese sonsuz teşekkür ediyoruz. Biliyoruz ki onlar zor olanı seçiyorlar. Türkçe yazan, Türkçe fikirlerini belirtenlere selam olsun” dedi.

 

Başkan Sözlü, Ceyhan Belediyesi Kültür Yayınlarının sergilendiği kitap standını ziyarete gelen vatandaşlara kitap hediye ederek; “Ceyhan Belediyesi yayınları altında çocuk kitapları, İngilizce öğrenme seti, şiir kitapları, roman ve hikâye kitapları, eğitim kitapları ve tarih kitapları bastırmıştık. Standımızı gezen hemşehrilerimize bir günde 2 bine yakın kitap dağıttık. Fuar süresi boyunca yaklaşık 10 kitap dağıtmayı umuyoruz ki bu sayı azımsanmayacak kadar iyi bir rakamdır. İlgiden oldukça memnunuz. Ceyhan Belediyesi olarak amacımız bu tür kültür hizmetlerini artırarak devam ettirmektir” şeklinde konuştu.

 

Başkan Sözlü, kitap fuarında birçok standı gezerken yazar ve şairlerle ayaküstü söyleşi yaptı; onlardan imzalı kitap aldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ülkenin gerçek gündemi geçim

Ülkenin gerçek gündemi geçim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık