Ana Sayfa Yaşam Spagettiden en dayanıklı köprüyü yaparak ödül aldılar

Spagettiden en dayanıklı köprüyü yaparak ödül aldılar

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri “III. Ulusal Spagetti Köprü Yarışması”ndan ödülle döndü. Ödüllü öğrenciler ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Çağatay’ı Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar makamında kabul etti.

Giriş Tarihi: 29 Mayıs 2017 Pazartesi 08:48
Spagettiden en dayanıklı köprüyü yaparak ödül aldılar

Hasan Kalyoncu Üniversitesi KIT (Kalyoncu Institute of Technology) öğrenci topluluğu tarafından düzenlenen III. Ulusal Spagetti Köprü Yarışmasına Çukurova Üniversitesi Mimarlık Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencileri damga vurdu.  Bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmaya birçok üniversiteden yarışmacı katıldı.

 

Çukurova Üniversitesi’nden Black Crew 2 Grubu Birinci Oldu

Öğrencilerin en iyi bildiği malzeme olan ve yıllardır birçok kesimin severek tükettiği "spagetti" ile yapılan köprüler farklı görüntülerin çıkmasına neden oldu. Spagettiden yapılan birbirinden iddialı köprüler tasarımlarıyla da hayran bıraktırdı. Spagettilerin silikonla yapıştırılarak yapıldığı köprüler, tasarım olarak gerçek köprüleri aratmadı. İlk olarak köprüler jüri karşısında fuaye alanında görücüye çıkarak puan aldı. Jüri üyeleri estetik ve özgünlük açısından değerlendirmelerini tamamlayarak Çukurova Üniversitesi’nden Black Crew 2 grubunun köprüsü birinci oldu.

 

Rektör Prof. Dr. Kibar,  Makamında Kabul Etti

Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, yarışmada birinci olan öğrenciler Mehmet Altın ve Emre Şenol Bölüm Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı Çağatay’ı makamında kabul etti. 2 bin 500 TL değerindeki birincilik ödülüne sahip olan ve Çukurova Üniversitesi’ni yarışmada en iyi şekilde temsil eden öğrencileri Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar tebrik etti.

 

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Maske ve eldivenler için özel atık kutusu

Maske ve eldivenler için özel atık kutusu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık