Ana Sayfa Spor Spor müsabakalarında alkol yasağı genişletildi

Spor müsabakalarında alkol yasağı genişletildi

Adana İl Spor Güvenlik Kurulu'nca, daha önce sadece 5 Ocak Stadyumu’nda yapılacak müsabakalar için müsabaka günü 5 Ocak Stadyumu’nun yapıldığı alanın 100 metre çevresindeki alkol satışı yapılması, dışarıdan alkollü içecek getirilmesi ve tüketilmesi yasaklanması kararını genişletti.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2014 Cuma 16:44
Spor müsabakalarında alkol yasağı genişletildi

Adana Valiliği'nden yapılan açıklamada, Vali Yardımcısı Halis ARSLAN Başkanlığında Yapılan İl Spor Güvenlik Kurulu Kararınca; 28.07.2010 tarih ve 2010/7 sayılı İl Spor Güvenlik Kurulu Kararında ilimiz 5 Ocak Stadyumu’nda yapılacak müsabakalar için müsabaka günü 5 Ocak Stadyumu’nun 100 metre etrafında alkollü içecek satışının yasaklanması, satanlar hakkında yasal işlem yapılması, dışarıdan alkol getirerek stadyum etrafında alkol alan şahıslarla ilgili olarak idari para cezası uygulanacağına dair karar alınmıştır. 09/01/2014 tarihinde yapılmış olan İl Spor Güvenlik Kurulunda yukarıda anılan karara ek olarak, yeni kararların alındığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

 

''İlimiz sınırları içinde yapılacak olan her türlü spor müsabakasının yapıldığı gün, spor müsabakasının yapıldığı alanın (5 Ocak Stadyumu, Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu, Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonu vb.) 100 metre çevresinde, spor müsabakalarının başlamasından 6 saat öncesinden müsabakaların bitişinden 1 saat sonrasına kadar; alkol satışı yapılması, dışarıdan alkollü içecek getirilmesi ve tüketilmesinin yasaklanması kararı alınmıştır. Bu karara muhalefet eden şahıs ya da işyerleri hakkında işlemiş oldukları fiilin daha ağır bir cezayı gerektirmediği hallerde 5326 sayılı Kabahatler Kanunu’nun 32. Maddesinde yer alan “emre aykırı davranıştan dolayı” idari para cezası uygulanacaktır.''

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Galibiyetle veda etti

Galibiyetle veda etti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık