Ana Sayfa Gündem Su Günü’nde çocuklara bilinçli su kullanımı anlatıldı    

Su Günü’nde çocuklara bilinçli su kullanımı anlatıldı    

Sevgi Evleri’nde yaşayan 9-11 yaş aralığındaki 30 çocukla bir araya gelen Adana Büyükşehir Başkan Karalar, çocuklarla tesisleri gezdi.

Giriş Tarihi: 23 Mart 2022 Çarşamba 12:29
Su Günü’nde çocuklara bilinçli su kullanımı anlatıldı

 

 

Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir yaşam alanı bırakmayı amaçlayan Adana Anakent Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü, Başkan Zeydan Karalar’ın öncülüğünde Dünya Su Günü kapsamında sosyal sorumluluk ilkesiyle birlikte çocukların bilinçlendirilmesini temel alan bir etkinliğe imza attı.

Çatalan İçme Suyu Arıtma Tesisi’nde  gerçekleşen etkinlikte Sevgi Evleri’nde yaşayan 9-11 yaş aralığındaki 30 çocukla bir araya gelen Adana Büyükşehir Başkan Karalar, çocuklarla tesisleri gezdi.

Başkan Karalar, “Yağmur ve kar yağışlarındaki değişkenlik nedeniyle su havzalarının bazı dönemlerde dolmadığını belirterek “Bu yıl Adana’da kar ve yağmur su havzalarını dolduracak şekilde yağdı ve su sıkıntısı yok. Yalnız dünya genelinde suyu hoyratça kullanmaya devam edersek, yeryüzünün dörtte biri susuz kalacak. Şu anda dünyanın yüzde 40’ı zaman zaman su sıkıntısı yaşıyor. O yüzden Allah’ın bir lütfu olan suyu çok dikkatle kullanmalıyız. Su hayattır ve dolayısıyla suyu boşa akıtmamalıyız” diye konuştu.

Yüksek teknolojiyle donatılan, hijyenik çalışma yöntemiyle hareket eden tesisteki laboratuvarları da gezen, inceleme olanağı bulan çocuklar, suyun dengeli kullanımı ile su kaynaklarının korunması konularında bilgi aldı.  

22 Mart Dünya Su Günü, su kaynaklarının temiz kullanılmaması, buna bağlı olarak da hızla artan su gereksinmesinin karşılanması konusunda yaşanan güçlüklere dikkat çekmek amacıyla her yıl tüm dünyada gündeme geliyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Milli Emlak arsa temin etsin

Milli Emlak arsa temin etsin

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık