Ana Sayfa Siyaset Süleyman Sönmez: “Seyhan, üretim merkezi olacak”

Süleyman Sönmez: “Seyhan, üretim merkezi olacak”

CHP Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı Süleyman Sönmez, Seyhan’da yeni girişimci genç ve kadınlar yetişeceğini vurguladı.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 11:31
Süleyman Sönmez: “Seyhan, üretim merkezi olacak”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı, ADSİAD ve ÇUKUROVA SİFED Başkanı, TÜRKONFED Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Sönmez, Seyhan’da ilerici projelerle vatandaşların çağdaş yaşamına olumlu katkı sunacaklarını söyledi.


Seyhan’da sürdürülebilir ekonomi projeleriyle ilçeyi geleceğe taşıyacaklarını ifade eden işadamı Süleyman Sönmez, oluşturulacak ‘Seyhan Üretim Merkezi’ ile hem istihdam sağlayacaklarını hem de yeni girişimci genç ve kadınların yetişmesine ön ayak olacaklarını dile getirdi.


Türkiye’nin işsizlik şampiyonu konumundaki Seyhan’daki nüfusun daha çok gençler ve kadınlardan oluştuğunu vurgulayan Süleyman Sönmez, ilçenin tüketen değil üreten bir ilçe olacağını belirtti.


Seyhan Belediyesi bünyesinde oluşturulacak üretim merkezlerinde üretilen ürünlerin yurtiçi ve yurtdışı pazarda satılacağını ifade eden Süleyman Sönmez, “Üreten bir ilçe haline gelecek ilçemizde ekonomi döngüsü sosyal ve kültürel belediyecilik hizmetlerine ve vatandaşın ev ekonomisine olumlu katkılar sunacak. Böylelikle Türkiye’nin işsizlik şampiyonu Seyhan’da işsizlik oranı aşağıya çekilecek. Seyhan Belediyesi’nin Türkiye genelinde tüketen değil üreten bir ilçe haline gelmesini sağlayacağız. Dünyanın farklı ülkelerinde geliştirilen yeni ekipmanlar ve üretim teknolojilerini Seyhan ilçemize adapte edeceğiz. Seyhan’da gençlerimizin ve kadınlarımızın değerini bileceğiz. Öğrencilerimizin, yaşlılarımızın, bakıma muhtaç vatandaşlarımızın ve çocuklarımızın rahat bir nefes alabilmeleri için ekonomik kaynakları ve Seyhan’ın potansiyelini iyi değerlendirmek zorundayız. Güvenilir, ekip ve birliktelik ruhuyla hareket eden bir yapıyla halkımıza belediyeciliğin en güzel örneğini sunacağız” diye konuştu.


İşadamı Süleyman Sönmez, Seyhanlı’ya hizmet için Seyhan Belediye Başkanlığı yolunda kararlı ve emin adımlarla yürümeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık