Ana Sayfa Siyaset Sümer: ’’İnsan hakları ihlalleri CHP iktidarıyla aşılacak’’

Sümer: ’’İnsan hakları ihlalleri CHP iktidarıyla aşılacak’’

CHP Adana İl Başkanı Orhan Sümer, 10 Aralık’ta kutlanan Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2013 Pazartesi 12:56
Sümer: ’’İnsan hakları ihlalleri CHP iktidarıyla aşılacak’’

Sümer, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, herkesin temel hak ve özgürlüklere saygı duyduğu, ayrımcılığın olmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği, hukukun üstün kılındığı, düşünce ve ifade özgürlüğünün var olduğu bir Türkiye dilediğini söyledi.

Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin 1948’de kabulüyle insanlığın en temel haklarına belgelerle sahip olduğunu ancak bildirgede yer alan hak ve özgürlüklere dayalı uluslar arası bir toplum düzenine hala erişilemediğini belirten Sümer, aksine dünyanın birçok bölgesinde iç savaşlar, çatışmalar, hatta etnik temizliğe varan nüfuz savaşları devam etmektedir’’dedi.

Vahim tablo


İnsan hakları konusunda ülkemizde de vahim bir tablonun söz konusu olduğuna vurgu yapan CHP Adana İl Başkanı Sümer, “Ülkemiz bugün, demokrasi ve özgürlüklerin hızla yok edildiği bir ülke durumuna geldi. Güç geçmiyor ki, insan haklarına bir darbe daha indirilmesin. Temel hak ve özgürlükleri ileri götürme konusunda söz veren bu hükümet, insan hakları konusunun sigortası durumundaki hukukun üstünlüğü ilkesini bile yerlere sermiştir” dedi. Sümer, ülkemizdeki insan hakları ihlalleri ve özgürlükler konusundaki sorunların ancak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarıyla aşılabileceğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık