Ana Sayfa Gündem SZO'nun yeni yönetimi belirlendi

SZO'nun yeni yönetimi belirlendi

Seyhan Ziraat Odası'nın (SZO) yapılan genel kurulunda yönetim kurulu belirlendi.

Giriş Tarihi: 2 Şubat 2015 Pazartesi 07:11
SZO'nun yeni yönetimi belirlendi

Seyhan Ziraat Odası Başkanı Süleyman Girmen, Ticaret Borsası toplantı salonundaki genel kurulda, Türk çiftçisinin anayasal tek meslek kuruluşu olan ve 5 milyon üyesi ile Türkiye’nin en büyük meslek kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) üyeleri ve yöneticileri olmaktan büyük gurur duyduklarını söyledi. Girmen “Bugün geldiğimiz noktada. Tarım sektörünün önemi ülkemizde bazı ekonomik çevrelerin kabul etmek istememelerine rağmen artık daha açık bir şekilde ortada durmaktadır. Daha önce her türlü tarım ürünü için dışarıda daha ucuz ithal edelim diyen ekonomik çevrelerin tezleri Tarım ürünleri fiyatlarının geldiği bu noktada artık mümkün değildir'' dedi.

Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi gerektiğini de ifade eden Girmen, özellikle üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasındaki farkın çok ciddi bir sorun olduğunu hükümetin alacağı tedbirlerle vatandaşın daha ucuz gıda temin edebilmesi için bu sorunun önüne geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Yapılan seçimlerde yeni seçilen yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Süleyman Girmen, Şaban Baş, M. Tülin Erdemışık, Ahmet Nuri Ssabuncu, Fevzi Şen, Rıfat Kodal, Cengiz Özdemir, Yaşar Özkan, Cahit İncefikir, İbrahim Köse, İbrahim Aksoğan, Mustafa Ölke, Mustafa Gökler, İzzet Karaali, Suat Bengül, Enver Kenanoğlu, Yahya Boğa, Oğuz Keskin, İlker Şimşek, Şaban Zorluer ve Suat Sevgen.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aladağ’ın içme suyu sorunu sona eriyor

Aladağ’ın içme suyu sorunu sona eriyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık