Ana Sayfa Gündem Taksi ücretleri zamlandı

Taksi ücretleri zamlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısında, kentteki taksi ücretlerine zam yapılması kararlaştırıldı.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2021 Perşembe 08:50
Taksi ücretleri zamlandı

Adana Büyükşehir Belediyesi UKOME toplantısında, kentteki taksi ücretlerine zam yapılması kararlaştırıldı.

 

 

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı UKOME tarafından altı ay öncede taksimetreye zam yapılmıştı.Adana kent merkezindeki T plakalı taksiler için; Açılış ucreti 5.00 TL Mesafe Tarifesi 4.50 Tl. (l km için ücret) zaman Mesafesi 18,00 TL /Saat (l saat için belirlenen ücret) Birim Zaman 1 Dakika Birim Mesafe 100 Metre kısa Mesafe ücreti (2Km'ye kadar olan yolculuklarda) l4,00 TL  olmuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından alınan yeni kararda ise Oda alınan kararla ilgili olarak üyelerine mesaj yolladı. Yeni tarifeye göre, daha önce 14 lira olan indi-bindi ücreti 18,50 TL'ye taksimetre açılış ücreti de 5 lradan 6,50'ye çıktı. 4,50 TL olan kilometre başına ücretin 6 lira olmasına karar verildi. Alınan karar büyükşehir belediyesinin onayının ardından uygulamaya girdi.

 

Yapılan bu zamlar karşısında kent deki taksicilerde ikileme düştü.Adana Taksiciler Derneği Başkanı Mehmet Emin Kandemir yaptığı açıklamada taksimetreye yapılan zam ile müşteri kaybedeceklerini söyledi.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Kandemir şu ifadelere yer verdi;

 

Son yıllarda yaşanan ülkemizin sistem krizinden dolayı hayat pahalığı tüm vatandaşlarımız etkilemekte ve biz taksici esnafını da fazlasıyla bu durumdan nasibini almış durumdayız. Ekonomik daralmadan da, döviz kurundaki artıştan da, yapılan zamlardan dolayı işçi emekli memur ve öğrenci kesiminin alım gücü sürekli düşüyor insanlarımız için taksiye binmekte çok büyük lüks olmakta Hayat pahalılığı enflasyonda ki düzensiz gidişatın durdurulamadığı sürece taksi metreye yapılacak zammın biz taksici esnafının ve taksi müşterisinin sırtına yük olmadan öte bir anlam taşımaz.Bizim talebimiz ise taksimetreye gelecek zammın doğru olmadığı ve bu zammın durdurulması konusunda fikrimiz sabittir. Unutmayalım ki taksiye binen müşterilerimiz işçi emekli memur ve öğrenci bu kesim ayağını bizden çekerse asıl zararı o zaman yaşarız çünkü eğer taksiyi toplu taşımada çekim merkezi haline gelmesini sağlarsak o zaman kazancımız artacaktır.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık