Ana Sayfa Gündem Talasemi hastalarından Ebru ve Fotoğraf sergisi‏

Talasemi hastalarından Ebru ve Fotoğraf sergisi‏

Adana Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) Koordinasyon Birimi tarafından finanse edilen, Adana Akdeniz Anemisi (Talasemi) ve Orak Hücre Anemi Hastaları Koruma ve Dayanışma Derneği (ATODER) tarafından yürütülen "Talasemi Çiçekleri Solmasın" projesi kapsamında dernek üyeleri ebru ve fotoğraf sergisi açtı.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2013 Pazar 12:09
Talasemi hastalarından Ebru ve Fotoğraf sergisi‏

Adana Optimum Outlet’de düzenlen ebru ve fotoğraf sergisine Vali Hüseyin Avni Coş, İl Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, Yüregir Kaymakamı Turgut Subaşı, ATODER Başkanı Ali Kılıç, dernek üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan ATODER Başkanı Ali Kılıç “Talasemi Çiçekleri Solmasın” projesi kapsamında, 70 talasemi hastası çocuk ve genç bireye motivasyon artırıcı sosyal faaliyetlere dahil ederek, fotoğrafçılık, ebru kursu, kısa film ve oyunculuk kursu verdiklerini söyledi.

Fotoğrafçılık kursu alan bireylere Adana ili sınırında beş farklı yöresel mekânı gezdirerek, buraları bir hasta gözüyle fotoğrafladıklarını dile getiren ATODER Başkanı Kılıç, “Bu geziler hastalar için gidemedikleri yerleri görme imkânı sağlamıştır. Projemize destek verip, bu günden yanımızda olarak dernek üyelerimize güç ve moral veren Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Coş ise, “Talasemi Çiçekleri Solmasın” projesi kapsamında yürütülen faaliyetlerden dolayı dernek başkan ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere, çalışmalara katılan tüm dernek üyelerine yapılan başarılı sonuçlardan ötürü teşekkür ettiğini söyledi.

Dayanışma, sevgi ve saygı içerisinde, toplumsal çalışmaların sürdürüldüğünde güzel sonuçlar alındığına değinen Vali Coş, “Buradaki birbirinden güzel eserleri gerçekleştiren değerli eser sahiplerini tebrik ediyorum. Bu gün buradaki ana temamız talasemi çiçekleri solmasın. Bunun için hepimizin destek olması gerekiyor. Bir damla kan yaşam demektir. Bu önemli etkinliğe destek verenlere teşekkür ediyor, bu çalışmalara katılan tüm kardeşlerimi kutluyorum” dedi.

Vali Coş, konuşmasının ardından kurslara katılan dernek üyelerine Kurs Bitirme Belgesi verip, tüm katılımcılar ile birlikte ebru ve fotoğraf sergisini gezerek, dernek üyeleri ile yakından ilgilenip, onlarla sohbet etti.

Ayrıca ATODER Başkanı Kılıç, Vali Coş’a destek ve katkılarından dolayı plaket vererek, teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık