Ana Sayfa Eğitim “Tarihteki Büyük Değişim ve Dönüşümler” Konferansı

“Tarihteki Büyük Değişim ve Dönüşümler” Konferansı

Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Mehmet Bulut, Çukurova Üniversitesi’nden 16 Akademisyenin bir araya gelerek kurduğu ‘Çukurova Akademik Bakış Derneği (ÇABA)’nin davetlisi olarak Adana’ya geldi. Aynı zamanda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Bulut, “Tarihteki Büyük Değişim ve Dönüşümler” konulu konferans verdi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2013 Pazar 17:07
“Tarihteki Büyük Değişim ve Dönüşümler” Konferansı

Çukurova Akademik Bakış Derneği (ÇABA) Başkanı ve Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Çeker’in açılış konuşmasıyla başlayan programda, öncelikle bir sosyal sorumluluk projesi olarak kurulan derneğin kuruluş amacı, prensipleri ve hedefleri konusunda bilgi verildi. Prof. Dr. Çeker, Çukurova Üniversitesi’nde görev yapan 16 öğretim üyesi tarafından kurulan ÇABA’nın; öğretim elemanlarına destek olmak, toplumsal sorunlara çözüm olabilecek projeler üretmek, akademik çalışmalarda elde edilen bilgileri toplumla paylaşmak ve nitelikli öğrenciler yetiştirmek için hizmet vereceğini söyledi.

Prof. Dr. Bulut: “Değişim ve Dönüşümü Sağlayacak Nitelikleri Kazanmak İçin Gayret Gösterilmeli…”

Çukurova Üniversitesi öğretim üyesi ve öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği programda, daha sonra Prof. Dr. Mehmet Bulut sunum yaptı. ÇABA’yı önemsediğini ifade ederek sözlerine başlayan Prof. Dr. Bulut, bu tür çalışmaların çok önemli sonuçlar sağlayacağından emin olduğunu belirtti. Aynı zamanda İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Rektörü ve Ankara Düşünce Araştırma Merkezi (ADAM) Başkanı olan Prof. Dr. Mehmet Bulut konuşmasında, özellikle gençlere seslenerek büyük değişim ve dönüşümleri sağlayacak olan nitelikleri kazanmak için gayret göstermeleri gerektiğinin altını çizdi.

En Az İki Dil Bilmeden, Değişim ve Dönüşümden Söz Etmek Mümkün Değil

Gençlere özellikle yabancı dil öğrenmelerini tavsiye eden Prof. Dr. Bulut, en az iki dil bilmeden herhangi bir dönüşüm ve değişim sağlamanın mümkün olmayacağına vurgu yaptı.

Kendisine yöneltilen soruları da yanıtlayan Prof. Dr. Mehmet Bulut katılımcılardan büyük alkış aldı. Programın sonunda ÇABA Başkanı Prof. Dr. Mustafa Çeker, Prof. Dr. Bulut’a katkılarından dolayı teşekkür ederek günün anısına bir plaket verdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz KYK kredileri karşılıksız verilmeli

KYK kredileri karşılıksız verilmeli

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık