Ana Sayfa Gündem Teröre inat kardeşlik mesajı

Teröre inat kardeşlik mesajı

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin Anadolu’nun dört bir yanından hemşehri dernekleriyle buluştu

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2016 Cuma 02:39
Teröre inat kardeşlik mesajı

Doğu Akdeniz Belediyeler Birliği(DABB) ve Çukurova Belediye Başkanı, Türkiye’nin dört bir yanından Adana’ya göç eden vatandaşların oluşturduğu hemşehri dernekleriyle biraraya geldi. Başkan Çetin, Türkiye’de başlatılmak istenilen çatışma ortamına müsaade etmemek için, halk ve sivil toplum örgütleri olarak birlik, beraberlik fotoğrafları verilmesi gerektiğini söyledi. Çetin ve toplantıya katılan hemşehri dernekleri başkanları elele tutuşarak, Türkiye’ye birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

“ÇUKUROVA TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLSUN”
Hemşehri dernekleriyle buluşarak, ülkede alevlendirilmek istenilen çatışma ortamına karşı, vatandaşların birbirine daha sıkı kenetlenmesi ve kucaklaşması gerektiğini belirten Başkan Soner Çetin, “Biz burada Türkiye’nin her tarafını temsil eden hemşehri dernekleri olarak, birlik ve beraberliğin, ülkemiz bütünlüğünün ilk kıvılcımını Çukurova’dan başlatalım. Daha sık biraraya gelerek, dini, dili, ırkı ne olursa olsun, hepimizin kardeş olduğu mesajını verelim” dedi.

“BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ ÜLKEMİZE BARIŞ GETİRSİN”
Elit Balo Salonu’nda gerçekleştirilen ve Edirne’den Hakkari’ye, Trabzon’dan Hatay’a, Muğla’dan Iğdır’a tüm hemşehri derneklerinin katıldığı toplantıda, “Teröre karşı birlik ve beraberlik” mesajları verildi. Ülkede yaşanan terör saldırılarında insanların can verdiğini ve ülkenin, bazı güçler tarafından çatışma ortamına sürüklenmek istendiğini vurgulayan Soner Çetin, “Bizler, Türkiye’nin dört bir yanından Adana’ya göç etmiş ve Adanalı olarak yaşayan bireyleriz. Her birimiz, belirli il ve ilçelerimizde yaşayan insanlarımızı temsilen buradasınız. Ülkemizin birlik ve beraberliği için kıvılcımı yakmak ta, bize düşüyor. Burada toplanmak ve bu birliktelik mesajını vermek bile, ülkemizin içinde bulunduğu ortamda büyük bir başarıdır. Bu birlik, beraberliğe katılımınız için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“HEMŞEHRİ GÜNLERİ DÜZENLEYELİM”
Çukurova Belediyesi olarak, sivil toplum örgütlerinin yanında olduklarını belirten Başkan Soner Çetin, toplantıların halkı da buluşturması için bir dizi etkinlikler yapılması önerisinde bulundu. Başkan Çetin şöyle devam etti:
“Toplumda huzur ve barışın sağlanması başta olmak üzere, başka illerden göç edip Adana’da yaşayan insanlarımızın kültürlerini ve yörelerinin ürünlerini tanıtması için özel bir gün oluşturalım. Zamanını birlikte belirleyelim ve sizlere bu etkinlikler için her türlü yardımda bulunalım. Bu etkinlikler, ülkemizdeki insan mozaiğini de oluşturmanın en önemli adımları arasında olacaktır. Etkinliklerde, çeşitli illerden insanlarımız da biraraya gelerek, hem birbirleri ile kaynaşma fırsatı bulacaklar, hem de kendi yörelerinin kültür ve yöresel ürünlerini tanıtacaklar. Bu etkinlikte en iyi Adana’mızda başarıya ulaşır. Adana, her kentten insanın yaşadığı, Türkiye’nin en renkli ve en önemli illerinin başında geliyor.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Sarıçam'da kurban satış ve kesim yerleri belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık