Ana Sayfa Gündem Toplu Sözleşme Masasında “IŞIKSIZ” Eylem!

Toplu Sözleşme Masasında “IŞIKSIZ” Eylem!

Enerji Bir-Sen Yetkilileri, enerjinin önemine dikkat çekmek için Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolu taleplerinin görüşüldüğü salonun ışıklarını kapattı.

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2015 Çarşamba 21:03
Toplu Sözleşme Masasında “IŞIKSIZ” Eylem!

Toplu Sözleşme Komisyon görüşmeleri ile devam ediyor. Komisyonlarda Enerji hizmet kolunun taleplerinin görüşüldüğü sırada Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Enerji Bir-Sen temsilcileri enerjinin önemine dikkat çekmek için salonun ışıklarını kapattı.

Toplu Sözleşme Hizmet Kolu Komisyon görüşmeleri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Reşat Moralı Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya,  Memur-Sen Genel Başkan Yardımcısı Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, Enerji Bir-Sen Genel Başkan Vekili Mehmet Doğan, Genel Başkan Yardımcıları Cemil Şentürk, Gürkan Kaya, Devlet Personel Başkanlığı Temsilcileri, Maliye Bakanlığı ve Hazine Müsteşarlığı Temsilcileri katıldı.

Enerji, sanayi ve madencilik hizmet kolunda çalışan 38 bin kamu görevlisinin taleplerinin görüşüldüğü sırada salonun enerjisi, Enerji Bir-Sen Yetkilileri tarafından kesildi. Salonda ne olup bittiğini anlamaya çalışan Kamu İşveren Heyeti, Enerji Bir-Sen Yetkililerinin durumu izah etmesiyle olayın nedeni ortaya çıktı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Enerji Bir-Sen Genel Başkanı Hacı Bayram Tonbul, enerjinin ve enerji çalışanlarının önemini vurgulamak için böyle bir reflekste bulunduklarını söyledi.

Kamu İşveren Heyeti Mesajı Aldı

Türkiye’nin en stratejik kurumlarının enerji sanayi ve madencilik hizmet kolunda yer aldığını söyleyen Tonbul, “Türkiye, 31 Mart’ta yaşanan büyük elektrik kesintisinde enerjinin ne kadar önemli olduğunu anladı. Biz, bu kadar önemli bir hizmet kolunda sendikacılık yapıyoruz. Çalışma ortamlarımız riskli grupta bulunuyor. Biz bugün toplu sözleşme masasında hizmet kolumuzda çalışan kamu görevlilerinin yaptığı işin ne kadar önemli olduğunu anlatmak istedik. Daha önceden arkadaşlarımızla planladığımız refleksi taleplerimiz görüşüldüğü sırada gerçekleştirdik. Bu herhalde daha net anlatılamazdı. Kamu işveren heyeti mesajımızı aldı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Toplu taşıma araçlarına yakıt desteği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık