Ana Sayfa Siyaset Torun: ''Bu halk, makam için değil hizmet için başkan seçiyor''

Torun: ''Bu halk, makam için değil hizmet için başkan seçiyor''

Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, kente hizmet edilmesi ve sıkıntıların çözülmesi için vatandaşların sandığa gidip oy kullandıklarına dikkat çekti ve çarpıcı tespitlerde bulundu.

Giriş Tarihi: 27 Ocak 2014 Pazartesi 17:12
Torun: ''Bu halk, makam için değil hizmet için başkan seçiyor''

Seçim çalışmalarını ilçelerde ve kentin çeşitli mahallelerinde gerçekleştirdiği vatandaş buluşmalarıyla yoğun bir tempoda sürdüren Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, Adana’nın en önemli sorununun, kentin merkezi hükümet ve özel sektör yatırımlarıyla buluşmasını uzun yıllardır engelleyen ve Adana’yı adeta cezalandıran zihniyet olduğunu vurguladı.


Yatırımları ve Hizmeti Engelleyen Zihniyeti “Yerle Yeksan” Edeceğiz

Türkiye’nin bir çok bölgesinde, Ak Belediyecilik anlayışla yönetilen kentlerin, yatırımlarla çağ atladığına dikkat çeken Abdullah Torun, “Başta komşu illerimiz olmak üzere ülkemizin değişik bölgelerindeki pek çok ilimiz, merkezi hükümetimizin yerel yönetimlere verdiği destek doğrultusunda hızla kalkındı ve çağ atladı. Ancak, merkezi hükümetle çekişen, ‘her şeyi ben bilirim’ anlayışı ile hareket ederek devlet desteğini ve yatırımlarını almaktan imtina eden zihniyet, ilçe belediyelerinin de elini kolunu bağlayıp, Adana’yı prangalara mahkum etti. Hemşerilerimiz de bunun farkında. Allah’ın izni ve gittiğimiz yer yerde yoğun ilgisiyle karşılaştığımız halkımızın teveccühleri ile hizmetleri engelleyen bu zihniyetin yol açtığı kabustan kurtaracağız. İmkanları ölçüsünde hizmet veren ilçe belediyelerimiz, bizim yönetimimizdeki Büyükşehir Belediyesi ile hizmetlerini katlayacak. Kentimize yapılmak istenen hizmet ve yatırımları engelleyen zihniyeti yerle yeksan edeceğiz” diye konuştu.

Yerel Yönetimlerin Ana Hedefi Kente ve Vatandaşa Hizmet Olmalı

Yerel seçimlerde, Kentlerde yaşayan insanların, daha yaşanabilir ortamların oluşturulması, modern yaşam adına gereksinim duydukları ihtiyaçların giderilmesi ve sorunlarının çözülmesi için belediye başkanı seçtiklerine dikkat çeken Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, sözlerini şöyle sürdürdü; “Yerel yönetimlerin odaklanması gereken konu, ‘halkın mutluluğu’ olmalı. Bir belediye başkanı, kendisini o makama getiren vatandaşa hizmetle yükümlü olduğunu asla unutmamalı. Bizim anlayışımız şudur;  Halkımıza, Adana’mızın dört bir yanına hizmet edemeyeceksek, vatandaşımızın derdine derman olamayacaksak, başkan olmamıza da belediye başkanlığı makamına da oturmamıza gerek yok. Biz, makam arabasına değil, halkımızın dualarını almaya ve hizmet üretmeye talibiz. Bugüne kadar verdiği her sözü yerine getirdim. 30 Mart seçimlerinden sonra, Adana’ya hizmet sözümü hızla ve kararlılıkla yerine getireceğimden hiç kimsenin kuşkusu olmasın”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Avcı, “Kapımız, gönlümüz herkese açık!”

Avcı, “Kapımız, gönlümüz herkese açık!”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık