Ana Sayfa Siyaset Torun: "İddialara gülüp geçiyorum"

Torun: "İddialara gülüp geçiyorum"

AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, adaylığının geri alınacağı şeklindeki iddialara gülüp geçtiğini söyledi. Torun, gündemdeki yolsuzluk olaylarından sonra AK Parti'nin oy oranının arttığını da iddia etti.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2014 Cumartesi 11:57
Torun:

Torun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle düzenlediği yemekli toplantıda, adaylığının geri alınacağı yönünde iddialar ortaya atıldığını belirterek, "Bunlara gülüp geçiyoruz" dedi.

Torun, bu tip haberlerin kara propaganda olduğunu belirterek, şöyle devam etti:

"İlçe belediye başkan adayları belirlendi ve ay sonunda açıklanacak. Ben şu sözü verdim Başbakanımıza, genel merkezimin elini kaldırdığı her adayın elini tutarım, eli havada kalmaz ve bu mücadeleyi beraber yaparız.

2004-2009-2014'e bakıldığında her zaman en yüksek oy oranıyla seçime başladık, şuanda da öndeyiz. Seçimi kazanma noktasında kaygılarımız bulunmuyor." Gündemdeki yolsuzluk iddialarından sonra, AK Parti'nin oy oranının 2.5-3 puan arttığını iddia eden Torun, şöyle devam etti:

“Yapılanların organize bir hareket olduğu ortaya çıktı. Ama Sayın Başbakanımız şunu açıkça ifade etmiştir. 'Yanlış yapan, yolsuzluk yapan evladım olsa affetmem' der. Para ve insanın olduğu her yerde yanlış yapanlar çıkabilir. Dürüst yönetimlerin görevi bu tip yanlış yapanları ayıklayıp ortaya çıkarmaktır. AK Parti döneminde asla ve asla kurumsal yolsuzluk olmamıştır ve olmayacaktır. Geçtiğimiz dönemlerde her yıl kamu bankaları zarar ederken, yolsuzluklar görülürken bugün kamu bankalarımız kar ediyor. Kurumsal yolsuzluğun olduğu yerde kar olmaz.

Adana Büyükşehir Belediyesi borç batağında. Çalışanlarına maaşlarını ASKİ'den aldığı borçla ödüyor. Büyükşehir Belediyesi'nin ASKİ'ye 230 milyon TL, metro sistemine 800 milyon TL, Vergi Dairesi ve SGK'ya 250 milyon TL, müteahhitlere ise 70 milyon TL borcu var. Çocukların geleceği ipotek altına alınmış. ASKİ şu anda yatırımlarını yapmıyor, yatırımlarını kısıyor. Bunun acısı su ve kanalizasyonlarda çıkacaktır. Yeni yapılması gereken tüm çalışmaları durdurmuş belediyeye bütçesine borç vermekte.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık