Ana Sayfa Yaşam Tüketiciler bilinçlendiriliyor

Tüketiciler bilinçlendiriliyor

Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği yaşamımızı bilinçlendiriyor. Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği başarılı başkanı Özlem Pekduraner le birlikte önemli sosyal konulara el atmaya devam ediyor.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2013 Pazar 11:05
Tüketiciler bilinçlendiriliyor

Kuruluşu yeni olmasına rağmen kamu oyunda önemli ses getiren etkinliklerle adını duyuran Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği bunlar bir yenisini ekledi. Eczacılar odası toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği başkan Özlem Pekduraner” ülkemizin sosyo-ekonomik ve kültürel yapısını kalkındırmak, geliştirmek amacıyla; sanayici, meslek, bilim ve işadamlarını bir araya getirerek ülke ve toplum yararına çalışmalarda bulunmak üzere bünyesinde toplamak olan hedefimize bugünde tüketicinin korunması ile alakalı olarak seminerimize konuşmacı olarak Av.Gökmen Aktaş ı konuşmacı olarak davet ederek kamuoyunu bilinçlendirmeyi amaçladıklarını” ifade etti.

 

 

Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği konuşmacı olarak söz alan Av.Gökmen Aktaş” 6502 sayılı tüketicinin korunması hakkındaki kanunla tüketicinin haklarının korunma altına alındığını belirtti.Ancak 2014 Mayıs ayında yürürlüğe girecek son değişikliklerle tüketicinin önemli haklara kavuştuğunu belirtti.Bunlardan en önemlisinin tüm vatandaşlarımızın muzdarip olduğu banka kredisi,kredi kartı ve daha başka işlemlerde elde ettiği önemli haklardan yararlanacağını ifade ederek hep tartışılan bankacılık hizmetlerindeki keyfiyetin önemli ölçüde ortadan kalkacağını söyledi.

Bunlardan bahseden Av.Gökmen Aktaş” banka sözleşmelerinin ufacık değil iri puntolarla yazılacağını,mutlaka bir suretinin alıcıya verilme zorunluluğu olduğunu,birleşik faizlerin kaldırıldığını faizden faiz alınamayacağını,değişikliler yapılamayacağını,erken ödemenin daha adil olacağını,işlemlerde sigorta yapma mecburiyeti isteğe bağlı olacak, tüm bankacılık işlemlerinin yazılı olarak karşılıklı imza altına alınacağını “ belirten Aktaş bu kanunla birlikte insanlarımızın önemli hak kaybına uğramayacağını belirten konuşmasında daha bir çok yenilik getiren ayrıntıları açıkladı.

Önemli bir dinleyici kitlesine bilgiler verilen seminerde konuklar ve Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği üyeleri etkinlikten memnuniyetlerini dile getirdiler.

 

Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği başkanı Özlem Pekduraner bundan sonrada daha sık aralıklarla etkinlerinin devam edeceğini Adana da dernek olarak daha etkin olarak görevler yapacaklarını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yüreğir’de hayata engel yok

Yüreğir’de hayata engel yok

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık