Ana Sayfa Gündem Tunalı, ''Yapılandırmadan yararlanın''

Tunalı, ''Yapılandırmadan yararlanın''

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ni (ÇGC) ziyaret eden Adana Vergi Dairesi Başkanı Ahmet Tunalı, vergi barışının öngörüldüğü torba yasadan tüm mükelleflerin yararlanması çağrısında bulundu. Vergi Borçlarının Affını öngören yasanın bir daha çıkmayabileceğine dikkat çeken Ahmet Tunalı, “Mükellef açısından önemli olduğunu düşündüğümüz bu düzenlemeden vergi borçları olanların mutlaka yararlanması gerektiğine inanıyoruz” dedi.

Giriş Tarihi: 21 Kasım 2014 Cuma 12:07
Tunalı, ''Yapılandırmadan yararlanın''

Vergi Dairesi Basın Danışmanı Taner Canbolat ile birlikte ÇGC’ye nezaket ziyaretinde bulunan, Başkan Cafer Esendemir ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüşen Başkan Tunalı, Torba Yasası ve Vergi Borçlarının Yapılandırılması ile ilgili konularda bilgi verdi.

Adana Vergi Dairesi Başkanı Tunalı, vergi barışının sağlanması ve affı için tanıtım faaiyetlerinin büyük önem taşıdığını belirterek, “Bu amaçla bütün ilçelerimizde kaymakamlarımız ve belediye başkanlarımızı ziyaret etti. Ayrıca internet sitemizi güncelledik. Muhtelif yerlerde konferans ve toplantılar düzenledik. Mükellefleri bilgilendirmek amacıyla yoğun bir çalışma içerisine girdik. Mükelleflere zorla ‘borçlarınızı ödeyin’ deme şansımız yok ama yasanın sağladığı bu fırsattan yararlanmalarının öncelikle kendi menfaatlerine olduğunu dile getirdik. Adana’da şu anda vergi affından yararlanmak amacıyla yapılan başvurular yoğun ancak yeterli değil. Bu konuda son haftaya girmiş bulunuyoruz. Son günlerde yığılma yaşanmaması için mükelleflerimizin bir an önce posta, internet ve vergi dairelerimizden ayrıca da 1189 nolu telefondan vergi borçlarının olup olmadığını öğrenmelerini istiyoruz. Vatandaşlarımızın bir bölümünün vergi borcu olduğundan haberi bile yok. Bahsettiğimiz şekilde borçlarını öğrenip, bir an önce yapılandırmadan istifade etmelerini temenni ediyoruz” şeklinde konuştu.

ÇGC Başkanı Cafer Esendemir ise geçmiş yıllarda vatandaşın vergi dairesine gitmeye çekindiğini ve korktuğunu, şimdilerde bu sorunun büyük oranda aşıldığını ifade etti.

Bunun üzerine Tunalı, “Personelimize yönelik çalışmalarımızda ‘devlet dairelerine gittiğinizde size nasıl davranılmasını istiyorsanız, gelen vatandaşa da öyle davranın’ talimatını veriyoruz. Öncelikli hedefimiz mükellef memnuniyeti. Bunun için çaba harcıyoruz. Bu konuda hizmet çıtasının giderek daha da yükseleceğini söyleyebilirim” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Huzurevi’nde aşure günü etkinliği

Huzurevi’nde aşure günü etkinliği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık