Ana Sayfa Gündem Turist Rehberler Odası: ''5 Ocak Stadyumu yıkılmamalı''

Turist Rehberler Odası: ''5 Ocak Stadyumu yıkılmamalı''

Adana Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, 5 Ocak stadyumunun yıkılmaması gerektiğini belirterek, ‘’Neden Adana’da bir turizm cazibe merkezi yaratmak adına bir minya-türk veya minya-dünya yaratmak aklınıza gelmiyor’’

Giriş Tarihi: 23 Ocak 2014 Perşembe 11:57
Turist Rehberler Odası: ''5 Ocak Stadyumu yıkılmamalı''

Adana Turist Rehberler Odası (ADRO) Başkanı İsa Akdağ, 5 Ocak stadyumunun yıkılmaması gerektiğini belirterek, ‘’ ’Stadyumun adı bile bize Adana’nın kurtuluşunu anımsatmıyor mu? Burası Reşatbey’in ayrılmaz bir parçasıdır, Adanalının hatıralarıyla dolu.  İlle de yıkılması lazımsa  o zaman neden bir kent meydanı yapılması düşünülmüyor’’ dedi.

 

Akdağ, yaptığı yazılı açıklamada, 5 Ocak Stadyumunun Adana’ya özgü, simge haline gelmiş bir yapı olduğunu belirtti. Akdağ, ‘’Zaten adı bile bize Adana’nın kurtuluşunu anımsatmıyor mu? Burası Reşatbey Mahallesi’nin ayrılmaz bir parçasıdır, Adanalının hatıralarıyla dolu, Adanalı üzüntülerini, sevinçlerini burada yaşadı’’ ifadelerini kullandı.

 

Açıklamasında, ‘’Bu kent’e  ne veriyorsunuz ki istemeye yüzünüz olsun?  Kaderine terkedilmiş bir şehre saygınız yoksa bari hatıralarına, değerlerine saygınız olsun’’ görüşlerine yer veren Akdağ, şunları kaydetti:

 

‘’Adana’nın her tarafı AVM  hemen 300-500 metre ilerde  Optimum yok mu? Siz ilk başta bu  gibi yerlerin çevre düzenlemesini ve buralara cazibelik katacak projeler yapın. Şehrin göbeğinde TOKİ ‘ye hele hiç mi hiç ihtiyaç yok. Çünkü zaten bütün tarım arazileri katledilip imara açılmış durumda.

 

İlle de yıkılması mı  lazım tamam; o zaman neden bir kent meydanı düşünmüyorsunuz? Neden altı otopark üstü bir yeşil alan düşünmüyorsunuz? Neden bir sosyal kompleks düşünmüyorsunuz? Neden bir açık hava müzesi düşünmüyorsunuz? İstanbul’da Minaya-türk olurda Neden Adana’da bir turizm cazibe merkezi yaratmak adına bir minya-türk veya minya-dünya yaratmak aklınıza gelmiyor.  Burada bütün meslek örgütlerinin ve Adana halkının rızası yoktur.’’

 

Akdağ, Adana Rehberler Odası olarak 5 Ocak Stadyumunun yıkılmaması için tepkilerini her platformda dile getireceklerini de sözlerime ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Soner Çetin yine ilk üçte, şeref kürsüsünde

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık