Ana Sayfa Gündem Turizmin profesyonelleri Çukurova turizmini masaya yatırdı

Turizmin profesyonelleri Çukurova turizmini masaya yatırdı

Çukurova SKAL (Uluslar arası Turizm Profesyonelleri) Kulübü’nün toplantısı Erkan Özsavaş’ın başkanlığında yapıldı. Turizm profesyonelleri, bölge turizmini masaya yatırarak neler yapılmasını tartıştılar.

Giriş Tarihi: 20 Ağustos 2015 Perşembe 08:08
Turizmin profesyonelleri Çukurova turizmini masaya yatırdı

Seyhan Oteli’nde gerçekleşen toplantı Çukurova SKAL Kulübü Başkanı Erkan Özsavaş’ın Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.  Toplantıya bölgedeki turizm profesyonellerinin yanı sıra  Çukurova Üniversitesi (Ç.Ü) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Öğretim Üyesi  ve Adana Ticaret Odası (ATO) Başkan Danışmanı Doç. Dr. Mehmet Cihan Yavuz da katıldı.

Çukurova SKAL Başkanı Özsavaş, toplantının açılışında,  Adana, Hatay, Gaziantep, Mersin ve Şanlıurfa olmak üzere geniş bir bölgeye hizmet verdiklerini, üyelerinin bölge turizminin gelişimine katkı koyduklarını ve bundan sonrada katkı koymaya devam edeceklerini ifade etti.

Doç. Dr. Cihan Yavuz da , ciddi turizm potansiyeline sahip Adana’nın turistlerin cazibe merkezi haline getirilmesi  için son yıllarda önemli çalışmalar yapıldığını, Adana’nın, Türkiye’nin turizm sektöründeki en önemli buluşmalarından biri olan ve bu yıl 10-13 Aralık tarihlerinde 9. Gerçekleştirilecek Uluslararası Travel Turkey İzmir - Turizm Fuar ve Kongresi’nin partner ili  olduğunu söyledi.

ATO’nun fuara katılacak acenta ve otellere destek olacağını ve bu kararın yönetim kurulundan çıktığını ifade eden Yavuz, Oda’nın fuardan alacağı standı otel ve acentalara kullandıracağını bildirdi.

Yavuz, kentin sahip olduğu özelliklerinin tanıtımı için ATO’nun öncülüğünde  ‘’Adana Tanıtım ve Kalkınma A.Ş’’ kurulacağını ve bu yöndeki çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Çukurova SKAL üyeleri, daha sonra bölge turizmini masaya yatırarak neler yapılması konusunu kendi aralarında tartıştılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Huzurevi’nde aşure günü etkinliği

Huzurevi’nde aşure günü etkinliği

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık