Ana Sayfa Gündem “Türkiye’yi geleceğe, iyi yetiştirdiğimiz, mutlu çocuklar taşıyacak”

“Türkiye’yi geleceğe, iyi yetiştirdiğimiz, mutlu çocuklar taşıyacak”

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, 23 Nisan 1920’de açılmasıyla, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Türk Milleti’nin izleyeceği yolu, dünyaya ilan ettiğini söyleyen Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, demokrasiyi köklü hale getirme mücadelesinin o günden bu yana sürdüğünü belirtti.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2016 Cuma 12:29
“Türkiye’yi geleceğe, iyi yetiştirdiğimiz, mutlu çocuklar taşıyacak”

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, TBMM’yi açarak, Türk Milleti’ne kendi geleceğini tayin etme hakkı tanıdığını belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Osmanlı İmparatorluğu’nun çöküşünün ardından, Türk Milleti’nin varlığına kasteden düşmanlarla çok zorlu bir mücadeleye girildi. Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Türk Milleti, dünyaya Türk’ün bağımsızlığından ödün vermeyeceğini bir kez daha kanıtlayarak büyük bir zafer elde etti. Zafere giden yolda bir yandan askeri mücadele için seferberlik sürerken, bir yandan da çağdaş ve demokratik bir ülke kurmak için harekete geçen Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1920’de TBMM’yi kurdu. Böylece, Türk Milleti’nin rotası o günlerden itibaren aydınlığa çevrildi” dedi.

ATATÜRK İLKE VE İNKILAPLARINA UYGUN HAREKET EDİLMELİ

TBMM’nin açılmasıyla Türk Milleti’nin modern dünyanın benimsediği yönetim şekline yürüdüğünü belirten Başkan Hüseyin Sözlü, “Türk Milleti’ne geleceğini belirleme hakkı verilmiştir. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tanımıyla; Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Milleti’nin yüzyıllar süren arayışının özeti ve onun bizzat kendisini idare etme şuurunun canlı timsalidir. Cumhuriyet tarihi boyunca zor sınavlardan geçen ve varlığını amacına uygun şekilde sürdüren Türkiye Büyük Millet Meclisi, günümüzde de Atatürk’ün amaçladığı şekliyle varlığını  devam ettirmek ve başta laiklik olmak üzere Atatürk ilke ve inkılaplarına uygun hareket etmek durumundadır” diye konuştu.

TÜRKİYE’Yİ GELECEĞE ÇAĞDAŞ NESİLLER TAŞIYACAK

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı günü bayram ilan ederek çocuklara armağan etmesinin de, O’nun dünyanın en ileri görüşlü liderlerinden biri olduğu gerçeğini, bir kez daha ortaya koyduğunu kaydeden Başkan Hüseyin Sözlü, şunları söyledi:


“Çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. Çocuklarımıza, Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yoldan yürümeye devam etmeleri için destek olmalıyız. Buna her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemden geçiyoruz. Demokratik, laik, milli değerlerle birlikte bilimi ve teknolojiyi yücelten bir nesil yetiştirmek, Türkiye Cumhuriyeti’ni sonsuzluğa taşıyacak yegane yoldur. Hedefimiz bu doğrultudan asla şaşmamalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle çocuklarımızın, hemşehrilerimizin ve Türk Milleti’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anıyor, çocuklarımıza mutluluk diliyorum.”

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Karalar, “Gazimize saldırı kabul edilemez”

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık