Ana Sayfa Siyaset Türkmen: ''Çukurova kadın dostu belediye olacak''

Türkmen: ''Çukurova kadın dostu belediye olacak''

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Elif Doğan Türkmen, düzenleyecekleri kadın meslek edindirme kurslarıyla Çukurovalı kadınların kent ekonomisine can vereceğini söyledi.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2013 Pazartesi 13:38
Türkmen: ''Çukurova kadın dostu belediye olacak''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurovalıların Çukurova Kart ile özel ayrıcalıklardan, hizmetlerden ve indirimlerden yararlanacağını, Kadın Meslek Edindirme Kurslarıyla da Çukurovalı kadınların meslek sahibi olacağını söyledi.

ÇUKUROVA KART

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Türkmen, her gün yeni bir projesini kamuoyuna açıklıyor. Av, Türkmen, Çukurova’da yaşayan halkın her türlü özel ayrıcalıklardan, hizmetlerden ve indirimlerden yararlanabileceği Çukurova Kart ile hem ekonomik anlamda tasarruf edeceğini hem de sosyal yaşamlarının zenginleşeceğini ifade etti.

KADIN MESLEK EDİNDİRME KURSLARI

Çukurova Belediyesi’nin düzenleyeceği Kadın Meslek Edindirme Kursları sayesinde Çukurova’da yaşayan kadınlarının ekonomiye can vereceğini anlatan Av. Türkmen, bu kursların kadınları ekonomik olarak kalkındıracağının altını çizdi. “Kadın dostu belediyecilik temel hedefimiz” diyen Av. Türkmen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kadın Meslek Edindirme Kurslarında cilt bakımından takı tasarımına, ahşap boyamadan diksiyona kadar pek çok branşta kurs verilecek. Kurs katılımcıları bir yandan eğitimlerine devam ederken, bu kurslarda ürettiklerini belediyenin desteğiyle satarak emeklerinin karşılığını alabilecekler.”

Çukurova’nın ve bölgenin iş gücü ihtiyacına uygun meslek kursları açacaklarını kaydeden Av. Türkmen, kadın kooperatiflerinin en yetkin tasarım ve pazarlama uzmanları ile

çalışmalarını sağlayarak uluslararası pazarlarda var olmalarının ve rekabet

edebilmelerinin yolunu da açacaklarını belirterek, “Kadına yönelik şiddete karşı etkili bir şekilde mücadele edecek özel kadın danışma ve dayanışma merkezleri kuracağız” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Ülkenin gerçek gündemi geçim

Ülkenin gerçek gündemi geçim

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık