Ana Sayfa Siyaset Türkmen: ''Çukurova’da çimlere basmak serbest olacak''

Türkmen: ''Çukurova’da çimlere basmak serbest olacak''

CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Akdeniz’in en çok tür barındıran botanik parkını Çukurova’ya kuracaklarını söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2013 Perşembe 11:28
Türkmen: ''Çukurova’da çimlere basmak serbest olacak''

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, Çukurovalı hemşehrilerinin çimlere rahatlıkla basabileceğini bildirdi. Çukurova florasında bulunan endemik bitkileri Botanik Park’ta buluşturacaklarını kaydeden Av. Türkmen, “Çukurova’da Akdeniz’in en çok tür barındıran botanik parkını kuracağız” dedi.


‘Çukurova Botanik Parkı’ adı verilecek bu alanda Çukurova’nın ve aynı iklim koşullarına sahip dünyanın diğer bölgelerinden endemik bitkilerinin toplanarak Çukurova ilçesine, Adana’ya ve Türkiye’ye çok önemli bir doğa parkı kazandıracaklarını ifade eden Av. Elif Doğan Türkmen, “Çukurova Botanik Parkı’nda ve kuracağımız yeni tüm parklarda Çukurovalılar’ı yeşille buluşturacağız. Güzel ilçemizde çimlere basmak serbest olacak” şeklinde konuştu.


GERİ DÖNÜŞÜMLÜ ÇEVRECİ YEŞİL ÇUKUROVA


Çukurova Belediyesi yönetimine gelir gelmez tüm yeşil alanları koruyacak, her türlü atığın toplanması ve ayrıştırılması dahil, çevresel alt yapı hizmetlerinin sunumunda tüm yetersizlikleri ortadan kaldıracaklarını vurgulayan CHP Çukurova Belediye Başkan Aday Adayı Av. Elif Doğan Türkmen, “Temel önceliğimiz her zaman, temiz hava, temiz su ve yeşil çevre olacak” dedi.


SEVİMLİ DOSTLAR KORUNACAK


Çukurova’da  sokak hayvanlarına sahip çıkacaklarını, aşılama, tedavi, kısırlaştırma ve sahiplendirme çalışmaları yapacaklarını ifade eden Av. Türkmen, “Sahipsiz sevimli hayvanların sağlıklarıyla ilgili tüm aşı ve tedavileri karşılarken, kış ve yaz aylarında belediye tarafından sokak hayvanlarına mama ve su yardımı yapacağız” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık